Sv 9.05.2021.

FOTO ⟩ Kādi ir Latvijas iedzīvotāju iemesli vakcinēties?

Ar mērķi tupināt sabiedrības informēšanu par vakcināciju pret Covid-19, Veselības ministrija atklājusi kampaņu "2 miljoni iemeslu vakcinēties". 

Zinātnieki un ārsti ir pārliecināti, ka vakcinācija ir vienīgā iespēja, kā uzveikt Covid-19. Bet katram no mums ir arī ļoti personīgs iemesls, kāpēc gribam vakcinēties. Izveido plakātu ar savu iemeslu un dalies ar to sociālajos tīklos, lai iedrošinātu arī citus vakcinēties! Kopā mums ir vismaz divi miljoni iemeslu. Izveido savu plakātu un parādi citiem, kāpēc vakcinēsies.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts, atklājot kampaņu, sacīja: "Latvijā pirmā vakcinācija pret Covid-19 reģistrēta 2020. gada 28. decembrī. Ir pagājuši trīs mēneši, esam piedzīvojuši neskaitāmus izaicinājumus, lai vakcinācija tiktu nodrošināta tiem, kas ikdienā pienākumu dēļ ir tuvu vīrusa izplatības riskiem, tiem, kas atrodas paaugstinātas inficēšanās riska apstākļos, gados vecākiem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī iedzīvotājiem ar hroniskām saslimšanām."

Pavļuts uzsvēra, ka laikā, kad Latvijā pamazām ienāks aizvien lielāks vakcīnu apjoms, ir svarīga ikviena iedzīvotāja motivācija vakcinēties, jo tikai tādējādi valsts var sevi pasargāt.

"Kolektīvā imunitāte ir mūsu kopīgs sasniegums. Kopīgs lēmums, kas balstīts mūsu katra individuālā motivācijā. Šajā laikā katram šī motivācija ir sava – vienam vēlme ceļot, otram vēlme satikties, trešajām laiks ar tuvākajiem. Lai savus personīgo motivāciju pārvērstu par kolektīvu imunitāti, mēs uzsākam informatīvo kampaņu," sacīja Veselības ministrs.

Kampaņā iekļautie stāsti un domas ļauj ieskatīties mūsu katra pārdomās, kāpēc vakcinācija ir solis ceļā uz ierasto dzīves ritmu. Jo lielāks būs vakcinēto skaits sabiedrībā, jo mazāks risks smagai saslimšanai un būtiskiem ierobežojumiem veselības aprūpes pieejamībā un citos sabiedriskās dzīves ierobežojumos.

Vakcinācija veido imunitāti pret Covid-19 slimību un pasargā no smagas slimības gaitas saslimšanas gadījumā. Pieredze citās valstīs, kur jau īstenota plaša sabiedrības vakcinācija, liecina, ka visas šobrīd Eiropas Savienībā reģistrētās vakcīnas uzrāda līdzvērtīgu efektivitāti, novēršot smagu Covid-19 slimības gaitu un hospitalizāciju.