Iedzīvotāji neizpratnē - uzaicinājumu vakcinēties saņēmuši cilvēki, kuri jau ir potēti

Ķīpsalas izstāžu centrā atvērts masveida vakcinācijas centrs, kur vakcīnu pret Covid-19 saņem prioritārās grupas - seniori virs 70 gadiem un iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Lieldienu brīvdienās visā Latvijā durvis vēra masu vakcinācijas centri. Daļa iedzīvotāju, kas vēlmi vakcinēties bija pauduši vietnē manavakcina.lv vai zvanot pa numuru 8989, saņēma uzaicinājumu doties uz kādu no centriem, lai tiktu pie vakcīnas. Tomēr ne visi iedzīvotāji bijuši apmierināti ar vakcinācijas biroja darbu, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Garajās svētku brīvdienās arī Raiskuma iedzīvotāja Anita saņēmusi priecīgu ziņu – pienākusi viņas kārta vakcinēties. Svētdien ap pulksten pusvieniem dienā Anita saņēmusi zvanu ar jautājumu, vai ir gatava vakcinēties.

Teikusi, ka ir ar mieru, ka norādījusi, ka viņai ir problēma ar transportu, tāpēc būtu jānoskaidro, vai viņu kāds varēs aizvest. Anitai ir 60 gadu, turklāt viņa strādā pirmsskolas izglītības iestādē. Gājusi vaicāt kaimiņiem, vai var viņu aizvest uz vakcinācijas punktu Cēsīs.

"Es lūdzu, lai man kāds pārzvana pēc desmit minūtēm. Operatore teica, ka piefiksēs manu telefona numuru un pārzvanīs. Es gaidīju apmēram četras stundas. Tā arī neviens man nepiezvanīja. Tagad es vienkārši nezinu, vai man ir atkal jāgaida zvans? Vai atkal ir jāpiesakās rindā," norādīja Anita.

Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda atvainojas komandas vārdā Anitai par to, ka kāds no darbiniekiem solījis atzvanīt, bet tas nav izdarīts.

Runājot par vakcināciju, Anitai nav jāveic atkārtota reģistrācija vietnē manavakcina.lv – ja iedzīvotājs pieteicies potei, bet to vēl nav saņēmis – pieteikums paliek spēkā. Tiklīdz būs nākamā cilvēku apziņošana par iespējām vakcinēties, arī Anita atkārtoti saņems zvanu.

Arī Liepājas iedzīvotāja Aija padalījusies ar savu pieredzi.

"30. martā saņēmu pirmo "AstraZeneca" poti, bet 5. aprīlī man zvana un atkal piedāvā pirmo poti ar "AstraZeneca". Kāpēc slavenais vakcinācijas birojs nav izveidojis uzskaiti? Vai neprot strādāt ar datorprogrammām? Bardaks," teica Aija.

Starp citu arī raidījuma skatītāja Lana saņēmusi e-pasta vēstuli ar piedāvājumu vakcinēties, lai gan poti jau saņēmusi. Viņa vēlējusies par to informēt, lai vakcīnu var saņemt kāds cits iedzīvotājs.

"Es zvanīju nākamajā dienā – pirmo reizi zvans ilga desmit minūtes, bet klausulē neviens neteica, lai uzgaidu, jo operatori aizņemti. Zvanīju vēl pēc dažām minūtēm, pēc stundas, atkal pēc piecām minūtēm mēģināju zvanīt, bet nekā. Arī nākamajā dienā zvanīju, bet arī tas pats. Es vienkārši gribēju atteikties [no vakcīnas], jo esmu jau vakcinēta pie ģimenes ārsta," teica Lana.

Lieldienu brīvdienās vakcinēti vairāk nekā desmit tūkstoši iedzīvotāju – uzaicinājumu vakcinēties saņem personas, kas atrodas prioritārajās grupās un ir paudušas gatavību potēties vietnē manavakcina.lv vai zvanot 8989.

"Mēs ņemam informāciju no datubāzes, kur iedzīvotāji ir pieteikušies, un salīdzinām pret e-veselībā reģistrēto vakcinācijas faktu. Ņemot vērā, ka datubāze pirms izziņu izsūtīšanas ir laikus iepriekš jau jāpieprasa, tad var gadīties situācijas, ka brīdī, kad šī datubāze tika gatavota, iedzīvotājs tika pārbaudīts un konstatēts, ka viņam nav reģistrēts vakcinācijas fakts, bet var gadīties, ka divu, trīs vai četru dienu laikā, kamēr notiek datu apstrāde, iedzīvotājs pie ģimenes ārsta ir vakcīnu saņēmis un saņem papildu īsziņu," norādīja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Uz saņemto ziņu nav jāreaģē – iedzīvotājam jāvadās tikai pēc tās informācijas, kas pieejama pēc pirmās vakcīnas saņemšanas.

Video: "Bez Tabu" sižets