Sv 9.05.2021.

Jēkabpilī kūlas dedzināšanā pieķer trīs mazgadīgus zēnus

Kūlas ugunsgrēks Spilves pļavās.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Jēkabpilī kūlas dedzināšanā policisti pieķēruši trīs mazgadīgus zēnus, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

13.aprīļa vakarā Jēkabpils iecirknī saņemta informācija no kāda iedzīvotāja par to, ka trīs mazgadīgi zēni Brīvības ielā aizdedzinājuši pērno zāli un cenšas radīt lielākas liesmas, rokām saplūcot apkārt esošo sauso zāli un metot virsū liesmām.

Notikuma vietā dažu minūšu laikā ieradās likumsargi. Lai arī bērni centās aizbēgt, visi trīs puikas tika notverti un nogādāti policijas iecirknī, kā arī par notikušo informēti viņu vecāki.

Notikuma vietā 2008., 2010. un 2013. gadā dzimušie puikas stāstīja, ka esot atraduši sērkociņus un gribēja aizdedzināt kūlu, lai redzētu, kā deg zāle.

Policisti par notikušo ir sākuši trīs administratīvā pārkāpuma procesus, kas tiks nosūtīti Administratīvajai komisijai izskatīšanai un lēmumu pieņemšanai. Likums par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu vecākiem var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro.

Šogad Zemgalē glābēji dzēsuši jau 135 kūlas ugunsgrēkus un lielākais no tiem reģistrēts aizvadītajā nedēļā Jēkabpilī, kur sausā zāle dega 40 hektāru platībā.