Iecavas upē konstatēta degvielas noplūde puskilometra garumā

Upe Iecava pavasara palu laikā.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Iecavas upē svētdien konstatēts naftas produktu piesārņojums puskilometra garumā, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienestā (VVD).

VVD naktī uz svētdienu īsi pēc pusnakts saņēma informāciju no pašvaldības policijas, ka Cenu pagastā Iecavas upē pie Rasas ielas tilta novērota degvielas noplūde.

VVD inspektori nekavējoties veica pārbaudi, kuras laikā konstatēja, ka Iecavas upē ūdens virskārtā redzami eļļaini pleķi un notikuma vietā jūtama dīzeļdegvielas smaka. Sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) Iecavas upē operatīvi izvietotas norobežojošās un absorbējošās bonas, ierobežojot piesārņojuma tālāku izplatību. 

Ņemot vērā, ka piesārņojums konstatēts naktī, iespējamās noplūdes avota identificēšana turpināta svētdienas rītā.

Atkārtotas pārbaudes laikā no rīta konstatēts, ka naftas produktu piesārņojums upē stiepjas 500 metru garumā un 20 metru platumā. Veicot vietas apsekošanu, izdevās noteikt naftas produktu izcelsmes avotu - noplūdi no aptuveni 500 metru attālumā esoša dīķa. Piesārņojuma vietā upē izvietotas papildus absorbējošas bonas.

VVD turpina lietas faktisko apstākļu noskaidrošanu, tai skaitā vainīgās personas identificēšanai. Par notikušo tiks sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Aktuālākās ziņas