"Tās ir mokas..." Miks Šūmahers par debiju F-1

Miks Šūmahers

FOTO: AFP / Scanpix

Leģendārā pirmās formulas (F-1) pilota Mihaela Šūmahera dēls Miks sarunā ar Britu mediju "Channel 4" pastāstīja par savu debiju F-1.

Miks Šūmahers šosezon kopā ar citu F-1 debitantu Ņikitu Mazepinu pārstāv "Haas" vienību, kas šogad, visticamāk, ir vērtējama kā vājākā starp desmit startējošajām komandām.

"Haas" komandas (ne) spēks pierādījās arī aizvadītās nedēļas "Grand Prix" Imolā, kur jaunais vācietis finišēja priekšā tikai savam komandas biedram.

2020. gadā Šūmahers startēja F-2 seriālā un izcīnīja tā čempiona titulu. Kā atklāja pats pilots, viņam esot grūti pierast pie fakta, ka viņam šobrīd nākas cīnīties sacensību lejas galā.

"Man, protams, nepatīk fakts, ka neesmu priekšā. Tās ir mokas braukt pa aizmuguri bez reāliem sāncenšiem. Tāpēc es cenšos radīt pats savas sacensības. Piemēram, ja man priekšā ir Nikolass Latifi vai Džordžs Rasels ["Williams" komandas piloti], es viņus uztveru kā sacīkstes līderus un cenšos viņus noķert," sacīja Šūmahers.

Pilots atklāj, ka viņš šādu metodi izmanto, lai saglabātu spēju koncentrēties uz sacīksti un no sevis atdotu visus 100%.

Šūmahers gan neuzskata, ka viņš savu vietu pirmajā formulā būtu nopelnījis tikai uzvārda pēc, jo viņš pie čempiona tituliem tika arī zemāka līmeņa sacensībās, tomēr viņš uzskata, ka viņam ir sava veida priekšrocības.

"Tas, ka man ir šis uzvārds nav tikai ieraksts pasē. Iespējams, tas man dod arī gēnus. Es uzskatu, ka man ir pietiekami labas prasmes un, iespējams, labākais skolotājs pasaulē," norādīja Miks.

Šūmahers abās šīs sezonas sacīkstēs ir finišējis 16. vietā un ticis apdzīts par vismaz vienu apli. Imolas sacīkstēs, kur jaunais pilots arī izslīdēja no trases, brauciena līderi viņu apsteidza pat par diviem apļiem.

Nākamās sacīkstes norisināsies 2. maijā, kad pirmā formula viesosies Portugālē.