VP pabeidz izmeklēšanu lietā par dzīvokļu īrnieku sērijveida apkrāpšanu

FOTO: Shutterstock

Šī gada 4. februārī aizdomās par naudas izkrāpšanu, piedāvājot izīrēt dzīvokļus, Valsts policija Rīgā aizturēja kādu vīrieti. Noskaidrots, ka no šīs personas noziedzīgajām darbībām cietuši vismaz 37 cilvēki, portālu "Apollo.lv" informēja Valsts policija (VP).

Veicot mērķtiecīgu izmeklēšanu, likumsargiem ir izdevies iegūt pietiekamu pierādījumu kopumu un šā gada 23. aprīlī tika pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par 14 noziedzīgu nodarījumu epizodēm. Savukārt par pārējiem krāpšanu gadījumiem izmeklēšana vēl turpinās. Aizdomās turētais šobrīd atrodas apcietinājumā.

Pagājušā gada novembrī VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Teikas iecirknī tika saņemta informācija par krāpšanu, ko izdarījis kāds vīrietis, uzdodoties par nekustamā īpašuma mākleri un pieprasot naudu par dzīvokļu īres rezervāciju.

Apkopojot informāciju, tika noskaidrots, ka šo vīrieti par šādu pašu noziegumu izdarīšanu meklē arī citi policijas iecirkņi Rīgas reģionā.

Iegūstot arvien jaunu informāciju, tika konstatēts, ka izdarīti vismaz 37 šāda veida noziedzīgi nodarījumi. Lai sekmētu izmeklēšanu, Rīgas Teikas iecirkņa policisti pārņēma visus kriminālprocesus, kuros figurē šī persona.

Vīrietis krāpšanas bija izdarījis galvenokārt 2020. gadā un rīkojies pēc līdzīgas shēmas – interneta vidē izvietojis dzīvokļu īres sludinājumus, uzdodoties par mākleri, un pieprasot uz norādīto bankas kontu pārskaitīt naudu par dzīvokļu īres rezervāciju.

Dzīvokļu fotogrāfijas vīrietis bija ieguvis interneta vidē un lielākoties šie dzīvokļi patiesībā nemaz netika izīrēti vai arī sludinājumos bija minēta citādi sagrozīta informācija. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka pirms naudas pārskaitīšanas iedzīvotāji dzīvokļus pat nebija redzējuši.

Zīmīgi, ka iedzīvotāji, kuri kļuva par krāpšanas upuriem, lielākoties bija nonākuši sarežģītās dzīves situācijās un viņiem ātri bija jāatrod jauna dzīvesvieta. Turklāt krāpniekam bija labas pārliecināšanas spējas. Lielākajā daļā gadījumu izkrāptā summa bija ap 200 eiro.

Aizdomās turētais vīrietis tika izsludināts meklēšanā, taču viņš ilgstoši slēpās no policijas un maldināja par savu atrašanās vietu. Turklāt arī zinot, ka atrodas policijas meklēšanā, turpināja apkrāpt iedzīvotājus.

Veicot speciālās izmeklēšanas darbības, Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti sadarbībā ar

Rīgas Teikas iecirkņa likumsargiem noskaidroja viņa atrašanās vietu un šā gada 4. februārī Rīgas centrā viņu aizturēja.

Aizturētais ir dzimis 1985. gadā un jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem noziegumiem.

Veicot mērķtiecīgu izmeklēšanu, likumsargiem ir izdevies iegūt pietiekamu pierādījumu kopumu un šā gada 23. aprīlī tika pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par krāpšanu nelielā apmērā.

Šajā kriminālprocesā ir apvienotas 14 noziegumu epizodes. Savukārt citos kriminālprocesos izmeklēšana vēl turpinās. Aizdomās turētajam ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā nepārskaitīt naudu un neveikt citus maksājumus pirms dzīvē nav redzēts mājoklis un parakstīts īres līgums! Tāpat tiek aicināti atsaukties arī citi, kuri ir cietuši no minētā vīrieša noziedzīgajām darbībām.

Iesniegumu Valsts policijai var nosūtīt elektroniski portālā Latvija.lv vai, apstiprinātu ar elektronisko parakstu, to sūtīt uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv, vai arī vērsties ar iesniegumu klātienē Valsts policijas Rīgas Teikas iecirknī Rīgā, Burtnieku ielā 37 vai citā Valsts policijas iecirknī.