Vakcinācijas centros ieviesīs senioru stundu

Cilvēki, lai saņemtu "Astra Zeneca" vakcīnas pret Covid-19 poti, ieradušies Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kur notiek senioru vecumā virs 70 gadiem un medicīnas darbinieku vakcinēšana.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

No šodienas vakcinācijas centros tiks ieviesta senioru stunda, kad no plkst. 9 līdz 10 seniori varēs vakcinēties pēc "brīvās rindas" principa, bez iepriekšēja pieraksta, pavēstījis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Kopš 3. maija ir iespēja vakcinēties ir ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kā rezultātā faktiski ir aizstāta iepriekšējā prioritāro grupu pieeja, kad vakcīnu varēja saņemt tikai konkrētas iedzīvotāju grupas. Tomēr, ministra ieskatā, aizvien ir būtiski nodrošināt prioritāru pieeju vakcinācijai tām iedzīvotāju grupām, kam saslimšanas ar Covid-19 gadījumā slimības gaita būtu smagāka vai radītu lielāku risku dzīvībai.

"Iespējama saslimstības viļņa gadījumā, un, diemžēl, epidemioloģiskie rādītāji turpina pasliktināties, seniori būtu visapdraudētākie," skaidroja Pavļuts.

Jau vēstīts, ka politiķis iepriekš šajā sakarā atzīmēja, ka šādu ieceri ieviesīs visos vakcinācijas centros, turklāt senioriem un hronisko slimību pacientiem būs prioritāte, vakcinējoties pie ģimenes ārstiem.

Aktuālākās ziņas