Norvēģija oficiāli izslēdz "AstraZeneca" vakcīnu

''AstraZeneca'' vakcīna. Ilustratīvs foto.

FOTO: REUTERS/Leonhard Foeger/File Photo

​Norvēģija ir oficiāli izslēgusi uzņēmuma "AstraZeneca" ražoto Covid-19 vakcīnu no savas vakcinācijas kampaņas, trešdien paziņoja premjerministre Erna Sūlberga.

Premjerministre Erna Sūlberga sacīja, ka šis lēmums pamatots ar ekspertu komitejas un Norvēģijas Sabiedriskās veselības institūta (FHI) padomu, kurā ieteikts izslēgt no šīs kampaņas uzņēmumu "AstraZeneca" un "Johnson & Johnson" (J&J) ražotās vakcīnas ļoti retu, bet nopietnu blakņu riska dēļ.

Norvēģija attiecina izmantošanas pagaidu apturēšanu arī uz J&J vakcīnu, bet pagaidām nav to izslēgusi no savas vakcinācijas kampaņas, sacīja Sūlberga.

Norvēģija vēl nav sākusi izmantot J&J vakcīnu, bet valdība apsver šīs vakcīnas piedāvāšanu tiem, kas būtu gatavi to saņemt.

Ekspertu komitejas ieteikumi daļēji balstās uz pašreizējo situāciju Norvēģijā, kur inficēšanās ar Covid-19 ir zemā līmenī salīdzinājumā ar citām valstīm.

Norvēģija 11.martā apturēja "AstraZeneca" vakcīnas izmantošanu piesardzības apsvērumu dēļ, jo vairākiem vakcinētajiem izveidojās asins trombi, kas dažos gadījumos izraisīja nāvi. Līdz tam šo vakcīnu Norvēģijā bija saņēmuši 138 000 cilvēku.

Dānija izslēdza "AstraZeneca" vakcīnu no savas vakcinācijas programmas pirms vairāk nekā mēneša.