C, 30.11.2023.

Dzintars atbalsta Vitenberga saglabāšanu ekonomikas ministra amatā

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Foto: Zane Bitere/LETA

Koalīcijas partneru starpā noslēgtais līgums paredz noteiktu amatu sadali. Ņemot vērā, ka NA pretendē uz ceturto augsto amatu, pastāv bažas par to, ka koalīcijā tiks pārkāpts proporcionalitātes princips amatu sadalē. Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars bažas noraidīja, sakot, ka Jāņa Vitenberga (NA) saglabāšana ekonomikas ministra amatā nemainīs proporciju valdošajā koalīcijā, tieši otrādi - to saglabās.

Dzintars, komentējot šādu izteikumu, norādīja, ka šai laikā partijām pēc iespējas mazāk būtu jākoncentrējas uz tirgošanos ar amatiem.

"Kamēr nav veiksmīgāk noritējis vakcinācijas process un tautsaimniecība nav nostājusies uz kājām, valdībai jākoncentrējas uz pienākumu pildīšanu," teica politiķis.

NA līderis sacīja, ka nevēlas koncentrēties uz amatu pārdalēm, piebilstot, ka sadarbības līgums ir dažādi interpretējams.

"Nezinu, vai prātīgi to tulkot mūsu redzējumā," atzīmēja parlamentārietis, vienlaikus piebilstot, ka šī proporcija ar Vitenberga pārnākšanu NA rindās neesot mainīta.

Viņaprāt, mainījusies ir reālā situācija, proti, līgums un arī amatu proporcija izrietot no deputātu skaita, kas atbalsta koalīciju. Dzintara ieskatā, nav pieļaujams, ka no konkrētās partijas tikai viens deputāts balso lojāli valdībai, kamēr partijai kopumā ir trīs atbildības sfēras. "Bija skaidrs, ka tas ilgi nepastāvēs," atzīmēja politiķis, uzsverot, ka tādējādi Vitenberga saglabāšana ekonomikas ministra amatā šo proporciju tikai saglabāšot.

Kā ziņots, respektējot "KPV LV" frakcijas lēmumu, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir izdevis rīkojumu par Vitenberga demisiju no 14.maija.

Pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes Dzintars pauda viedokli, ka koalīcijas ministrus un citas amatpersonas nedrīkst sodīt par vēlmi būt piederīgiem kādai citai politiskajai organizācijai, ja vien viņi neaiziet uz opozīciju.

"Atsākt to, ar ko savulaik tik grūti tikām galā, veidojot koalīciju, mums šķistu nepareizi un bīstami," pauda Dzintars, piebilstot, ka politiskais spēks ir gatavs savu ministru aizstāvēt.

NA līderis izteicās, ka Vitenbergs savu izvēli par labu NA esot izdarījis, pamatojoties uz vērtībām un pārliecību.

Politiķis pirmdien minēja, ka gadījumā, ja "KPV LV" frakcija lems nepieprasīt ekonomikas ministra atkāpšanos, tad, viņaprāt, redzamas labas iespējas turpināt sadarbību bez izmaiņām esošā koalīcijas līguma ietvaros, taču, ja būšot cits lēmums, tad no koalīcijas sadarbības līguma atvēršanas nebūšot iespējams izvairīties. "Tad process varētu būt grūtāks un sarežģītāks," teica Dzintars, piebilstot, ka tā nebūtu NA prioritārā izvēle.

Jau vēstīts, ka partijas "KPV LV" Saeimas frakcija trešdien nolēmusi, ka Vitenbergam ir jāatkāpjas no ekonomikas ministra amata. Līdz ar to frakcija akceptējusi "KPV LV" valdes vairākuma iepriekš pieņemto lēmumu.

"KPV LV" uzstāj, lai Vitenbergs atstāj ministra amatu, jo koalīcijas līgums paredz, ka tai pienākas trīs ministru posteņi, bet pēc Vitenberga aiziešanas partijai paliek divi ministri.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu