"Ir notikusi briesmīga traģēdija." Ruks aicina Ernestu Riekstu pieteikties policijā

Ernests Rieksts.

FOTO: Ekrānuzņēmums

Valsts policijas vadītājs Armands Ruks šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" publiski vērsās pie likumsargu meklētā uzņēmēja Ernesta Rieksta, aicinot viņu pašu pieteikties policijā.

"Ir notikusi briesmīga traģēdija. Ja jums ir sirdsapziņa, aicinu jūs pašu pieteikties policijā.

Ilgi jūs nenoslēpsieties!",

7

tā Ruks, piebilstot, ka likumsargiem ir virkne jautājumu, ko viņi grib uzdot Riekstam.

Jau vēstīts, ka Valsts policija saistībā ar traģisko ugunsgrēku nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā 8, meklē Ernestu Riekstu.

Policija aicina aplūkot vīrieša attēlu un atsaukties ikvienu, kura rīcībā ir informācija par personas atrašanās vietu, zvanot pa tālruņa numuru 22023961 vai 110.

Iepriekš presē Rieksts minēts kā hosteļu saimnieks, hosteļu menedžeris un "pat Baltijā lielākais hosteļu īpašnieks."

Firmas.lv informācija liecina, ka Riekstam savulaik piederējuši vairāki uzņēmumi, kas gan ir jau likvidēti. Patlaban dati neuzrāda viņa saistību ar piederošiem uzņēmumiem vai darbošanos uzņēmumu valdēs.

Jau ziņots, ka policijas izmeklētajā kriminālprocesā pagājušajā nedēļā aizturēja piecas personas. Divām personām tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu. Viens no šiem pieciem cilvēkiem ir nelikumīgi izmantoto dzīvokļu oficiālais īpašnieks jurists Andrejs Gailis.

VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Juris Staļģevics iepriekš TV3 teica, ka policija izmeklē dažādas versijas par traģēdiju, taču nevar izslēgt, ka notikusi arī nejauša aizdegšanās.

Kriminālprocess kvalificēts pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu, svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, kā arī uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas un bez atļaujas.

Ugunsgrēkā nelikumīgajā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā astoņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus. No tiem slimnīcā vidēji smagā stāvoklī nogādāti seši cietušie.

Izsaukumu uz Merķeļa ielu glābēji saņēma trešdien neilgi pirms plkst.5. Tur dega sešstāvu ēkas augšējā stāva dzīvoklis un jumts.

SIA "Hospitality Solutions", kura saskaņā ar Valsts darba inspekcijas (VDI) rīcībā esošo informāciju ir atbildīga par Merķeļa ielā 8 izveidotā un aizvadītajā naktī degušā nelegālā hosteļa biznesu, jau pusotru gadu bijusi inspekcijas redzeslokā, turklāt uzņēmumam piemēroti vairāki sodi par nereģistrētu nodarbinātību un atalgojuma neizmaksāšanu, aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja VDI.

VDI atklāja, ka kopumā par šo uzņēmumu saņemti 11 iesniegumi galvenokārt par darba samaksas neizmaksāšanu. VDI, reaģējot uz iesniegumiem, bija vērsusies uzņēmumā, taču tas nav sadarbojies. Rezultātā VDI piemērojusi divus administratīvos sodus.

Uzņēmums aizvien nesadarbojas ar VDI un nav sniedzis nepieciešamos dokumentos saistībā ar iesniegumiem, kas saņemti par atalgojuma neizmaksāšanu, līdz ar to netiekot izslēgta iespēja, ka uzņēmumam varētu tikt piemērots vēl viens sods.

Tāpat uzņēmums iepriekš ticis divreiz sodīts par nereģistrētu nodarbinātību, tomēr iesniegumi un pārbaudes nav notikušas tikai vienā adresē. Proti, pēc VDI paustā, uzņēmumam pieder vairāki hosteļi, turklāt tas pērn 19.maijā mainījis nosaukumu no SIA "Riga Hostel" uz SIA "Hospitality Solutions".

Pēc inspekcijā paustā, nereģistrēta nodarbināšana konstatēta Merķeļa ielā 1, savukārt attiecībā uz hosteli Merķeļa ielā 8, kurā trešdien izcēlies traģisks ugunsgrēks, neviens sods nav piemērots.

Saskaņā ar dažādās datu bāzēs pieejamo informāciju, abu dzīvokļu, kuros bija izveidots nelikumīgais hostelis, īpašnieks ir jurists, bijušais Rīgas Juridiskās augstskolas studentu asociācijas prezidents Gailis, tomēr, vadoties pēc VDI sniegtās informācijas, Gailis tiek norādīts kā uzņēmuma kontaktpersona, bet kā amatpersona ir norādīts Arūns Skupeika, kuram ir tiesības pārstāvēt uzņēmumu kopš 2020.gada 28.decembra.

Pēc "Firmas.lv" pieejamās informācijas, 2019.gadā "Hospitality Solutions" strādāja ar 126 538 eiro apgrozījumu un 2745 eiro peļņu. Uzņēmums ir reģistrēts 2005.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2840 eiro. "Hospitality Solutions" vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Skupeika.