T, 28.09.2022.
Eirovīzijas lielais fināls. Par uzvaru sacentīsies 26 valstu izpildītāji
Foto: AFP/SCANPIX
LETA
Eirovīzijas lielais fināls. Par uzvaru sacentīsies 26 valstu izpildītāji
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Sestdien, 22. maijā, plkst. 22 Nīderlandē notiks 65. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls, kurā par uzvaru sacentīsies 26 valstu izpildītāji, informē Latvijas Televīzijā.

Finālā piedalīsies 26 valstis - 20, kas kvalificējušās pusfinālos, un sešas, kas finālam kvalificējās automātiski.

​22. maija vakarā par uzvaru konkursā sacentīsies 26 valstis - Nīderlande, Albānija, Serbija, Bulgārija, Moldova, Portugāle, Islande, Sanmarīno, Šveice, Grieķija, Somija, Norvēģija, Izraēla, Krievija, Azerbaidžāna, Malta, Lietuva, Kipra, Zviedrija, Beļģija, Ukrainas, kā arī tā saucamais "lielais piecinieks" – Francija, Itālija, Vācija, Spānija un Lielbritānija.

Eirovīzijas dziesmu konkursā Latviju pārstāvēja dziedātāja Samanta Tīna, kura finālā neiekļuva.

Tīna Latviju pārstāvēja ar dziesmu "The Moon Is Rising", kas stāsta par sievietes spēku un aicinājumu ikvienai pašai apzināties savu vērtību un skaistumu, nepakļaujoties sabiedrības standartiem un stereotipiem.

Samantai Tīnai Roterdamā pievienojās arī kanāla STV Pirmā! realitātes šova "Slavenības. Bez filtra" komanda. Kā liecina vietnē "play.1188" publiskotais video ieskats, dziedātāja pēc uzstāšanās uzrunāja savu komandu: "Nu, ko es varu pateikt? Nu p*****, nu! Bija reāli kruti! Nu tā, ka es nezinu..."

Reaģējot uz kritiku par iespējamo šķībo dziedāšanu, Samanta norādīja: "Nu tur nenormālam guru zināšanām [jābūt], kuram tur kaut kāds ceturtdaļas, vai, es nezinu, vēl mazāks tonis kaut kur, šur tur... (..)"

Latvijas pārstāve uzsvēra, ka neuzskata sevi par ierakstu mūziķi, bet vairāk dod priekšroku dzīvajam izpildījumam, un savu priekšnesumu labāku nevarēja iztēloties. "Es vienkārši maucu dzīvajā, un es šo šeit arī izdarīju.

Es reāli nomaucu dzīvajā, es dabūju tādu publikas atbalstu, viss vienkārši bija bomba, kruta, nereāli, es ar to lepojos!

Es noskatījos n-tās tūkstoš reizes, un Kaspars [Blūms-Blūmanis jeb Kašers, Samantas skatuves tērpa autors un labs draugs - red.] zina, cik es esmu nereāli kritiska pret sevi, nenormāli! Man pedikīrs kājām ir pajucis, un man liekas, ka man visa zeme ir apgriezusies kājām otrādi. Es esmu nenormāli kritiska pret sevi, nenormāli! Man tas ir no bērnības, un es tur neko nevaru izdarīt - tā es esmu audzināta. Ko tu gribi, mana mamma ir skolotāja, tēvs policists.

Bet to, ko es jau šajā kritiskajā noskaņojumā skatos "YouTube", man patīk tā meitene, man patīk tas, kas notiek uz skatuves, man patīk to, ko viņa dara, man patīk to, kā viņa sevi pasniedz.

Un, ja es būtu tā meitene, es pateiktu - f*** you, b****, vienkārši! Tas bija f**** kruti!" savu priekšnesumu vērtē pati Samanta.

Foto: Samantas Tīnas uzstāšanās ''Eirovīzijas'' dziesmu konkursa otrajā pusfinālā

Latvijas pārstāvis Eirovīzijas finālā pēdējo reizi iekļuva 2015. gadā, kad Justs Sirmais ar Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu "Heartbeat" pārvarēja pusfināla barjeru un konkursa finālā ierindojās 15. vietā.

65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Nīderlandes pilsētā Roterdamā piedalās 39 valstis.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu