Rīgā pieaugs izmaksas saistībā ar apbedīšanu pašvaldības kapos (3)

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: NKM999/Shutterstock

Rīgā pieaugs maksa par apbedīšanu pašvaldības kapos, tā otrdien, 25. maijā, lēma Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti.

Komitejas sēdē tika akceptēti grozījumi Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta maksas pakalpojumos, kas skar cilvēku apbedīšanu.

Daļa pakalpojumu kļūs lētāka, piemēram, par iebraukšanu kapsētā ar automašīnu būs jāmaksā 6 eiro līdzšinējo 8,54 eiro vietā.

Taču tieši ar apbedīšanu saistītie pakalpojumi kļūs dārgāki. Piemēram, ja maksa par kapličas nomu bēru ceremonijai un kapličas sakopšana līdz šim maksāja 11,75 eiro par 30 minūtēm, tad tagad šis pakalpojums maksās 18,18 eiro.

Būtiski pieaugs maksa par kapa izrakšanu un aizbēršanu. Ja līdz šim pieauguša cilvēka apbedīšanai nepieciešamās bedres izrakšana laika posmā no 1.maija līdz 31.oktobrim maksāja 29,40 eiro, tad tagad tā maksās 65,29 eiro.

Ziemas periodā šī maksa līdz šim bija 33,51 eiro, bet turpmāk tā būs 74,38 eiro.

Pārapbedīšana līdz šim maksāja 41,25 eiro un 45,13 eiro atkarībā no sezonas, bet turpmāk tā maksās 76,86 eiro un 85,95 eiro.

Kā tika informēti deputāti, maksas paaugstināšana ir nepieciešama, lai varētu palielināt algas kapračiem. Atsevišķi kaprači saņemot minimālo darba algu. Turpmāk iecerēts viņiem maksāt dalītu samaksu - minimālo atalgojumu un piemaksu par padarīto darbu.

Gala lēmums par izmaiņām kapsētu maksas pakalpojumos jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu