P, 26.09.2022.

FOTO ⟩ Polijā un Lietuvā simtiem cilvēku solidarizējas protestos, lai aicinātu Baltkrieviju atbrīvot arestēto žurnālistu

Apollo.lv
Polijā un Lietuvā simtiem cilvēku solidarizējas protestos, lai aicinātu Baltkrieviju atbrīvot arestēto žurnālistu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 8
Foto: AFP/SCANPIX

Sestdien, 29. maijā, simtiem cilvēku Polijā un Lietuvā pulcējās protestos, lai aicinātu Baltkrieviju atbrīvot žurnālistu Romanu Protaseviču, kurš tika arestēts 23. maijā, kad Baltkrievijas varasiestādes pieprasīja aviokompānijas "Ryanair" lidmašīnai veikt ārkārtas nosēšanos Minskā, vēsta raidsabiedrība BBC.

Žurnālista Romana Protaseviča aizturēšana izraisīja globālu sašutumu un mudināja Eiropas Savienības aviosabiedrības izvairīties no Baltkrievijas gaisa telpas.

Protesti notika arī citviet Eiropā, ASV un Austrālijā.

Jau ziņots iepriekš, ka 23. maijā Baltkrievijas varasiestādes pieprasīja aviokompānijas "Ryanair" lidmašīnai veikt ārkārtas nosēšanos Minskā, lai arestētu neatkarīgā medija "Nexta" dibinātāju Romanu Protaseviču, sociālajos tīklos pavēstījusi Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska.

Reizē ar Baltkrievijas opozicionāru Romānu Protaseviču aizturēta arī viņa draudzene Sofija Sapega, pirmdien paziņojusi Eiropas Humanitārā universitāte (EHU) Viļņā. Sapega studē tieslietas EHU, kas 1992.gadā tika dibināta Minskā, bet 2004.gadā Baltkrievijas varasiestāžu spiediena dēļ bija spiesta pārcelties uz Lietuvu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu