Ķīnas cenzori no "Friends" izgriezuši dziedātāju "Lady Gaga", kas savulaik izraisīja tur valdošo partiju dusmas (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Popzvaigzne Lady Gaga.
Popzvaigzne Lady Gaga. Foto: Shuttertock

​Ķīnas cenzori no šonedēļ pārraidītās populārā ASV seriāla "Draugi" ("Friends") atkalapvienošanās sērijas izgriezuši popzvaigzni "Lady Gaga". 2016.gadā tika aizliegta "Lady Gaga" tūre Ķīnā pēc viņas tikšanās ar Tibetas garīgo līderi Dalailamu, kuru Pekina dēvē par separātistu.

Ceturtdien straumēšanas servisā "HBO Max" tika demonstrēta īpaša "Draugu" sērija, atzīmējot 15.gadskārtu kopš seriāla filmēšanas beigām.

Sērijā bija redzami visi seriāla galvenie varoņi - Dženifera Anistone, Kortnija Koksa, Lisa Kudrova, Mets Leblāns, Metjū Perijs un Deivids Švimmers. Epizodiski tajā parādījās arī citi aktieri un mūzikas zvaigznes.

Ķīnā sērija tika pārraidīta trijās video platformās, taču cenzori no tās bija izgriezuši visas zvaigznes, kas savulaik izraisījušas valdošās komunistu partijas dusmas.

2016.gadā tika aizliegta "Lady Gaga" tūre Ķīnā pēc viņas tikšanās ar Tibetas garīgo līderi Dalailamu, kuru Pekina dēvē par separātistu.

Kanādiešu dziedātājam Džastinam Bīberam kopš 2014.gada ir aizliegts doties tūrēs pa Ķīnu pēc viņa vizītes pretrunīgi vērtētajā Jasukuni svētnīcā Japānā. Sintoisma svētnīcā godināti 2,5 miljoni karā bojā gājušo, kuru vidū ir arī 14 notiesāti kara noziedznieki. Ķīna un Dienvidkoreja Jasukuni uzskata par Japānas agrākā militārisma simbolu, bet svētnīcas apmeklēšanu tulko kā neizpratni vai nožēlas trūkumu par kara laika vēsturi.

BTS saniknoja Pekinu pagājušajā gadā, kad, runājot par "sāpju vēsturi" reģionā, viņi vispār nepieminēja ķīniešu karavīrus, kas krituši Korejas karā.

Seriāls par sešiem ņujorkiešiem ir ārkārtīgi populārs Ķīnā un to pat iesaka skolās kā līdzekli angļu valodas apguvei.

Atkalapvienošanās sērijas cenzēšana izraisījusi pamatīgas ķīniešu dusmas, seriāla faniem paužot sašutumu sociālajos tīklos.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu