Sv, 2.10.2022.

Latvijā atklāts Covid-19 izraisošā vīrusa Kolumbijas variants

LETA
Latvijā atklāts Covid-19 izraisošā vīrusa Kolumbijas variants
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 24
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: shutterstock.com

Pagājušajā nedēļā Latvijā atklāts Covid-19 slimību izraisošā vīrusa Kolumbijas variants jeb B.1.621 celms, kas satur divas no bīstamākajām mutācijām - N501Y un E484K, šodien valdības sēdē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš aģentūrai LETA sacīja, ka koronovīruss ir plaši izplatījies un tam ir iespēja lokāli izplatīties, taču, pateicoties intensīvai sekvenēšanai, paveidu skaits ir ļoti liels.

"Daudzi no paveidiem ir ļoti līdzīgi, taču bīstamās mutācijas ir labi izkristalizējušās, un var runāt par mutāciju kombinācijām.

Arī Indijas paveidam ir ļoti neraksturīga mutāciju kombinācija. Savukārt Kolumbijas paveidam mutācijas sakrīt ar Lielbritānijas jeb alfa variantu, kurām pievienojusies klāt otrā bīstamākā mutācija. Kolumbijas paveids ir līdzīgāks Lielbritānijas paveidam, kuram ir mazāk zināma mutācija, kurai ir sliktāka reakcija uz antivielu neitralizāciju," skaidroja Kloviņš. Viņa ieskatā Kolumbijas paveids ir līdzīgs Lielbritānijas paveidam.

Kloviņš norādīja, ka tikai laiks rādīs vai Indijas paveids neizspiedīs Lielbritānijas paveidu.

References laboratorijā, veicot pozitīvo paraugu skrīningu ar polimerāzes ķēdes reakcijas metodi, arī pagājušajā nedēļā virs 90% gadījumu ir konstatēts Lielbritānijas paveids.

Tāpat pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēti trīs Covid-19 slimību izraisošā vīrusa Indijas paveida gadījumi un viens Ēģiptes variants, kas satur L452R mutāciju, kam pievērsta paaugstināta uzmanība.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu