Futbolistiem Tallinā izšķirīgā cīņa par Baltijas kausu

Latvijas izlases futbolisti

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas valstsvienība Baltijas kausa izšķirīgajā spēlē izbraukumā Tallinā šodien tiekas ar Igaunijas futbola izlasi. Mačs sāksies plkst. 19. Spēli tiešraidē demonstrēs TV6 kanālā.

Spēli Tallinā varēs apmeklēt 800 skatītāju.

Trešdien preses konferencē Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs atklāja, ka nespēlēs Vladimirs Kamešs, bet pārējos spēlētājus, arī ar savainojumiem, ir cerības ieraudzīt ceturtdienas spēlē.

Igaunijas izlasē Kazakevičs atzīmēja labu balansu starp pieredzējušajiem un jaunajiem futbolistiem: "Viņiem ir pieredzējusi un stabila aizsardzības līnija, bet atsevišķās pozīcijās ir jauni un talantīgi spēlētāji. Protams, līderis ir pieredzējušais Konstantīns Vasiļjevs. Igaunija rītdien ir noskaņojusies uzvarēt un iegūt Baltijas kausu tāpat kā mēs."

Runājot par spēles stilu, treneris atzīmēja, ka, ja igauņiem dod iespēju, viņi labprāt kontrolē bumbu, spēlē pietiekami uzbrūkošu futbolu. Igaunija ir pamainījusi spēles shēmu, un tas viņiem dod labus rezultātus, jo pēdējās divas spēles ar Lietuvu un Somiju ir uzvarētas, piezīmēja treneris.

"Abas šīs spēles ļoti rūpīgi pētījām, jo mums tā bija vienīgā iespēja iegūt objektīvu informāciju, ņemot vērā, ka rudenī bija cits treneris un komanda spēlēja ar citu taktisko shēmu, kamēr martā bija Covid-19 situācija un ne spēcīgākais spēlētāju sastāvs. Jau teicu iepriekš, ka uz Lietuvas - Igaunijas spēli aizsūtījām skautu," skaidroja Kazakevič, kurš nekādus būtiskus pārsteigumus negaida, kā būtiskāko vēlreiz uzsverot fizisko kondīciju.

Pirmajā Baltijas kausa spēlē Lietuvas izlase mājās ar 0:1 piekāpās Igaunijai. Otrajā cīņā Latvija savā laukumā ar 3:1 uzvarēja Lietuvu.

Pēc neatkarības atgūšanas Latvija Baltijas kausa izcīņā Igauniju uzvarējusi 11 reizes, trīsreiz spēlējot neizšķirti un vienreiz uzvarot pēcspēles sitienos.

Pēdējoreiz 2018.gadā Baltijas kausā Latvija uzvarēja ar 1:0.

Latvijas izlase ir patreizējā Baltijas kausa glabātāja.

Nākamās oficiālās spēles Latvijas izlasei būs septembra sākumā, kad turpināsies 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikls.

Latvijas izlase pulcējās vienkopus 30.maijā.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts jūnijā gaidāmajām spēlēm:

Vārtsargi: Roberts Ozols ("Riga"), Krišjānis Zviedris ("Liepāja"), Rihards Matrevics ("Valmiera");

Aizsargi: Vitālijs Maksimenko (Ļubļanas "Olimpija", Slovēnija), Kaspars Dubra ("Oleksandrija", Ukraina), Roberts Savaļnieks, Elvis Stuglis, Vladislavs Sorokins (visi - RFS), Igors Tarasovs (Ahnas "Ethnikos", Kipra), Mārcis Ošs ("Lugano", Šveice), Raivis Andris Jurkovskis ("Dundalk", Īrija), Antonijs Černomordijs, ("Riga"), Krišs Kārkliņš ("Liepāja");

Pussargi: Artūrs Zjuzins, Renārs Varslavāns (abi - RFS), Jānis Ikaunieks (Kuopio "Palloseura", Somija), Vladimirs Kamešs, Vladislavs Fjodorovs (abi - "Riga"), Andrejs Cigaņiks (Luhanskas "Zorja", Ukraina), Eduards Emsis (Erevānas "Noah", Armēnija), Alvis Jaunzems ("Valmiera"), Aleksejs Saveļjevs ("Mantova", Itālija), Raivis Ķiršs ("Daugavpils");

Uzbrucēji: Dāvis Ikaunieks ("Liepāja"), Vladislavs Gutkovskis (Čenstohovas "Rakow", Polija), Roberts Uldriķis ("Sion", Šveice), Raimonds Krollis ("Valmiera").