Grieķis Cicips iekļūst "French Open" finālā (1)

Stefans Cicips.
Stefans Cicips. Foto: AFP / Scanpix

Pasaules piektā rakete vīriešu tenisā Stefans Cicips no Grieķijas piektdien iekļuva Francijas atklātā čempionāta finālā un svētdien spēlēs savā pirmajā "Grand Slam" titula mačā.

Cicips pusfinālā smagā duelī ar rezultātu 6-3, 6-4, 4-6, 4-6, 6-3 pārspēja ranga sesto numuru Aleksandru Zverevu.

Cicips kļuvis par pirmo Grieķijas tenisistu, kurš spēlēs "Grand Slam" finālā.

Zverevs atspēlējās pēc diviem pirmajiem zaudētājiem setiem un piektajā setā pie rezultāta 2-5 neļāva pretiniekam realizēt četras mačbumbas. Tomēr nākamajā geimā Cicips pielika punktu trīs stundas un 40 minūtes ilgušajai cīņai.

Cicips spēlēja savā trešajā "Grand Slam" pusfinālā. Iepriekšējo divos - aizpērn Austrālijā un pērn Francijā - viņš zaudēja attiecīgi Rafaelam Nadalam un Novakam Džokovičam. Viens no šiem tenisistiem būs viņa pretinieks šī gada Francijas atklātā čempionāta finālā.

22 gadus vecā Cicipa māte Jūlija Saļņikova (tagad - Apostoli) savulaik arī spēlēja profesionālajā tenisā. Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados viņa kopā ar Ģirtu Dzeldi uzvarēja PSRS čempionāta jauktajās dubultspēlēs, bet kopā ar Agnesi Gustmani izcīnīja vienu ITF dubultspēļu titulu.

Sezonas otrais "Grand Slam" turnīrs - Francijas atklātais čempionāts - norisināsies līdz svētdienai.