"Es nevaru garantēt savu brīvprātīgo palīgu, kampaņas darbinieku un ziedotāju drošību, jo visi viņu dati nonāks valsts rīcībā." Soboļa atsakās no kandidēšanas Krievijas vēlēšanās

Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juriste un Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitniece Ļubova Soboļa.

FOTO: AFP/SCANPIX

Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juriste un Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitniece Ļubova Soboļa atsaukusies no kandidēšanas septembrī gaidāmajās Krievijas Valsts domes vēlēšanās, teiks Soboļas paziņojumā sociālajā vietnē "Facebook".

Lēmumu atteikties no kandidēšanas Soboļa pamato ar iespējamajām represijām pret viņas kampaņas darbiniekiem un atbalstītājiem.

"Pašreizējos apstākļos, kad krimināllietas ierosina par ziedojumu vākšanu cīņai pret korupciju vai vienkārši par dalību protesta akcijās jeb par nepiekrišanu Kremļa nelikumīgajām darbībām, es nevaru garantēt savu brīvprātīgo palīgu, kampaņas darbinieku un ziedotāju drošību, jo visi viņu dati nonāks valsts rīcībā," teikts Soboļas paziņojumā.

"Neskatoties uz iedzīvotāju atbalstu, izveidoto štābu, simtiem brīvprātīgo, organizētu struktūru un pārsvaru pār konkurentiem, FBK atzīšana par ekstrēmisku organizāciju nozīmē, ka es esmu spiesta atteikties no savas kampaņas par kandidēšanu uz Valsts domi," uzsver Soboļa.