Latvijā darbību sākusi Covid-19 digitālo sertifikātu lietotne "Covid19Verify"

Sertifikāts. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA LETA

Otrdien, 15. jūnijā, Latvijā darbību sākusi Covid-19 digitālo sertifikātu lietotne "Covid19Verify", mikroblogošanas vietnē "Twitter" ziņo veselības ministrs Daniels Pavļuts.

"Latvijas "Covid19verify" vietne ir pieejama lietotņu veikalā! Paldies ⁦Nacionālajam veselības dienestam un partneriem par turētiem solījumiem - Latvija ir viena no pirmajām ES valstīm, kas pilnībā ieviesusi digitālo Covid-19 sertifikātu sistēmu," raksta Pavļuts.

NVD informē, ka no šodienas, 15. jūnija, "App Store" ("Apple" viedierīcēm) ir pieejama mobilā vietne "Covid19Verify" digitālo Covid-19 sertifikātu pārbaudei jeb QR kodu skenēšanai.

Mobilo vietne aicināti izmantot pakalpojumu sniedzēji, pasākumu organizatori un ikviena iestāde, kura veic iedzīvotāju digitālo sertifikātu pārbaudi.

Vienlaikus mobilā vietne "Covid19Verify" tika iesniegta apstiprināšanai arī "Google Play Store" ("Android" viedierīcēm) un šobrīd tiek gaidīta tās apstiprināšana un pieejamība lejupielādei.

Līdz vietnes publicēšanas brīdim "Google Play Store" NVD aicina Android viedierīču lietotājus digitālo sertifikātu pārbaudei izmantot vietnes www.covid19sertifikats.lv funkcionalitāti "Verificēt sertifikātus".

Mobilās vietnes priekšrocība ir sertifikātu QR kodu skenēšana bez aktīva interneta pieslēguma, t.i. mobilās vietnes atvēršanai un ielādei viedierīcē ir nepieciešams internets, savukārt turpmāko QR kodu skenēšanu 24 stundas var veikt bez pieslēgšanās internetam.

Līdz šim digitālo Covid-19 sertifikātu tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv ir izveidoti vairāk nekā 403 tūkst. digitālo sertifikātu, tajā skaitā vairāk nekā 322 tūkst. sertifikātu par veikto vakcināciju, vairāk nekā 46 tūkst. sertifikātu par laboratoriskā testa rezultātu un vairāk nekā 33 tūkst. sertifikātu par Covid-19 pārslimošanas faktu.

Jau ziņots, ka no 1. jūnija Latvijas Republikā ir uzsākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana. Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var izveidot tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv, pieslēdzoties ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem.

Vairāk informācijas par digitālo Covid-19 sertifikātu iedzīvotāji var noskaidrot tīmekļvietnes sadaļā "Jautājumi un atbildes" vai zvanot uz informatīvo tālruni 8989.