"No ziedu pušķiem izvilka nažus." Skandalozā Voločkova iesūdz tiesā Maskavas Lielo teātri

Anastasija Voločkova

FOTO: instagram/volochkovaart

Balerīna Anastasija Voločkova tiesā iesniegusi piecas prasības pret Maskavas Lielo teātri, apsūdzot to vairākās pretlikumīgās darbībās.

Konflikts starp Anastasiju Voločkovu un Maskavas Lielā teātra vadību turpinās jau daudzus gadus, tomēr tagad māksliniece ir apņēmīgāka nekā iepriekš.

Balerīna no Maskavas Lielā teātra plāno saņemt aptuveni simts miljonus rubļu (1,145,895 eiro), vēsta Krievijas mediji.

"Es nokļuvu Lielajā teātrī 1998. gadā, dejoju apmēram 250 izrādēs, pēc tam ar mani tika noslēgts beztermiņa līgums. Es nedabūju ne centa. Tajā pašā laikā manā darba grāmatā pat nav šī darba ieraksta. Runājot par naudu, situācija ir tāda pati: sākumā mums teica, ka alga tiks izmaksāta uz kartes, toreiz es dzīvoju pārpilnībā, man bija līgumi citās vietās , tāpēc es pat nepārbaudīju, ko un kā. Galu galā naudu no Lielā teātra es tā arī nesaņēmu," preses konferencē sacīja Voločkova.

"Fakts, ka pirms 10 gadiem mani nosūtīja administratīvā atvaļinājumā par saviem līdzekļiem, ir nelikumīgs. Jūs varat doties šādā atvaļinājumā tikai tad, ja pats uzrakstāt paziņojumu. Mēs ar advokātu nekad tā arī neatradām šādu paziņojumu.

Izrādās, ka Lielais teātris nemaksā algas un nenosaka pensijas periodu," sacīja balerīna.

Kad zvaigzne 2003. gadā jau bija iesūdzējusi tiesā teātri, tad izrādes priekšvakarā viņa no teātra tika nelegāli atlaista.

"Viņi mani ar tiesu izpildītājiem ieveda manā ģērbtuvē, lai atlaistu mani. Izrādes vēlāk, protams, netika dotas. Viņi man draudēja. Vīrieši ienāca pie manis aizkulisēs, uzdodoties par faniem, un no ziedu pušķiem izvilka nažus. Man izdevās sevi pasargāt. Tagad es arī iesaistos cīņā. Es aizsargāju sevi un tos māksliniekus, kuri nespēj iestāties par sevi," sacīja māksliniece.

Voločkova arī atzina, ka balerīnas vairākkārt vērsušās pie viņas, lūdzot mākslinieci aizstāvēt viņu intereses.

"Lielajā teātrī viss notiek caur gultu. Šim faktam gan nav nekāda sakara ar mani. Tomēr es zinu daudz gadījumu, kad jaunie solisti bija spiesti piedalīties kaut kādās svinīgās vakariņās ar intīmu turpinājumu," piebilda balerīna.

"Tiesa piekrita, ka mana atlaišanas lieta pat neeksistēja. Maskavas Lielais teātris, es aicinu jūs uz karu! Es gribu saņemt pensiju. Atbildiet godam, neviltojot dokumentus un nekukuļot tiesnešus," nobeigumā sacīja Voločkova.

Redaktors iesaka