VID konfiscē iespaidīgu daudzumu ar kontrabandas cigaretēm

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Nopphon_1987/shutterstock

Pārraugot kravas vilcienus un automobiļus, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 116 000 cigarešu jeb 5800 paciņu kontrabandu ievešanu, informē VID pārstāvji.

Cigaretes tika slēptas vagonu sienu un kravas automobiļa piekabes grīdas konstrukcijās.

Trešdien, 16. jūnijā, Indras muitas kontroles punkta amatpersonām, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva skenējuma attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču esamību vagonos ar granīta šķembu kravu.

Sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām tika veikta kontrole, kuras laikā tika atklātas vagonu konstrukcijā noslēptās cigaretes. Slēptuvē atradās 65 400 cigaretes "Premjer" un "NZ" jeb 3270 paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt 12. jūnijā Silenes muitas kontroles punkta amatpersonas, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, atklāja kontrabandas cigarešu slēptuvi automobilī ar zāģmateriālu kravu. Noskenējot transportlīdzekli un padziļinātajā kontrolē iesaistot muitas kinologu ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni, tika atklāts, ka puspiekabes grīdas konstrukcijās ir noslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā izņemtas 50 600 cigaretes jeb 2530 paciņas "NZ" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.