Sāk tiesāt Thanovski, Statkeviču un citus opozicionārus Baltkrievijā (3)

Apollo.lv
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska ar vīra Sergeja fotogrāfiju rokās
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska ar vīra Sergeja fotogrāfiju rokās Foto: Reuters/ScanPix

Ceturtdien, 24. jūnijā, Baltkrievijā sākusies prāva, kurā tiek tiesāti Aleksandra Lukašenko režīma kritiķi Sergejs Tihanovskis, Mikalajs Statkevičs un vēl četri opozicionāri, kas apsūdzēti saistībā ar masu nekārtību organizēšanu, kā arī citos noziegumos.

Līdz ar Tihanovski un Statkeviču tiek tiesāti arī Ihars Losiks, Vladzimirs Tihonovskis, Dmitrijs Popovs un Arcjoms Sakavs.

Neatkarīgais un varasiestāžu nereģistrētais cilvēktiesību centrs "Vjasna" ("Pavasaris") vēsta, ka Gomeļas apgabala tiesas prāva notiek slēgtā režīmā izmeklēšanas izolatorā Gomeļā.

Apsūdzēto advokātiem likts parakstīties par to, ka viņi nesniegs informāciju par prāvas gaitu.

Videoblogerim Tihanovskim tika liegts kandidēt pagājušajā gada augustā notikušajās prezidenta vēlēšanās. Pēc tam pieteikumu savas kandidatūras reģistrēšanai iesniedza viņa sieva Svetlana Tihanovska, kura balotējās vēlēšanās un tiek uzskatīta par reālo vēlēšanu uzvarētāju.

Statkevičs ir opozīcijas politiķis, kurš par Lukašenko režīma kritiku jau divas reizes izcietis cietumsodu.

Krievijas pilsonis Popovs bija Tihanovska "YouTube" kanāla sociālo tīklu moderators, Sakavs bija šī kanāla videooperators, bet Cihanovičs un Losiks ir blogeri.

Pie izolatora, kurā notiek tiesas sēde, ieradušies vairāku Eiropas valstu diplomāti, kā arī apsūdzēto tuvinieki, ziņo Gomeļas portāls "Siļnije novosti".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu