Rīgas galvenajā ielā ganījušies virtuāli miruši auni

Trīs auni, kas klaiņoja Rīgā, Teikas rajonā.

FOTO: Dzīvnieku Policijas foto

15. jūnija rītā Rīgā, Teikas rajonā, novēroti auni, kas kā beigās izrādās virtuāli ir miruši, vēsta "Dzīvnieku Policijas" sociālās vietnes "Facebook" ieraksts.

"Situācija ir absurda līdz ārprātam, un būtu pat smieklīgi, ja nebūtu tik bēdīgi - īsi pirms vasaras saulgriežiem Rīgā, Teikā noķertas trīs vēl pagājušā gada decembrī īsi pēc ziemas saulgriežiem mirušas aitas, kurām pirms līgonakts svinībām bij' paspējuši pieteikties aš četri saimnieki," vēsta "Dzīvnieku Policijas" sociālās vietnes "Facebook" ieraksts.

"Dzīvnieku Policija" aicinājusi Pārtikas un veterināro dienestu saukt pie atbildības aunu īpašniekus par nepatiesu informācijas reģistrēšanu datubāzē, kā arī par dzīvnieku klaiņošanu pa ielām.

"Tā kā aitas esot visnotaļ mirušas jau kopš pagājušā gada decembra (jo dati datubāzē nemelo!), tad PVD uzskata, ka administratīvā pārkāpuma no īpašnieka/-u puses neesot," vēsta "Dzīvnieku Policijas" "Facebook" ieraksts.

Tomēr patversmei gan dzīvnieki jāreģisrē atbilstoši likuma normām, kas pārstāvjus dara bažīgus, vai sods netiks piemērots organizācijai.

"Varētu teikt, ka te pat aunam jāsmejas, bet nu smieklīgi nav nemaz, jo šī maģiskā frāze: "nav konstatēts administratīvā pārkāpuma sastāvs" no atbildīgo iestāžu puses ir jau tik ierasta dzīvnieku aizsardzības jomā," raksta "Dzīvnieku Policija".

Portāls "Apollo.lv" jau vēstīja, ka 15. jūnija rītā Rīgā, Teikas rajonā, novēroti auni.

Aculiecinieki toreiz norādīja, ka auni neilgi pirms skraidījuši pa Brīvības ielas gājēju celiņu. 

Portāls "Apollo.lv" sazinājās ar Rīgas pašvaldības policiju, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Policija norādīja, ka notikuma vietā sastaptie dzīvnieki bijuši auni, nevis aitas.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis sacīja: "Šorīt agri no rīta Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumus par vairākiem klaiņojošiem auniem Teikas un Juglas apkārtnē. Pārbaudot saņemto informāciju, Juglā Salamandras ielā ar kāda garāmgājēja palīdzību tika noķerts viens auns, savukārt Teikā, Zemitāna laukumā sadarbībā ar dzīvnieku patversmes Ulubele speciālistiem tika noķerti divi auni. Visi dzīvnieki nodoti dzīvnieku patversmē Ulubele."

Iespējamā aunu īpašniece patlaban ir noskaidrota. No "Ulubele" speciālistiem gan saņemta informācija, ka aunu veselības stāvoklis nav labs, tāpēc policija turpina vērtēt šo gadījumu.