Pakaļdzīšanās un vairāki šāvieni. Policija Latgalē aizturējusi agresīvu vadītāju no Lietuvas (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts policijas automašīna. Ilustratīvs attēls.
Valsts policijas automašīna. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Trešdien, 7. jūlijā, lai apturētu kāda Lietuvas pilsoņa vadītu transportalīdzekli, policija Latgalē uzsākusi pakaļdzīšanos un izdarījusi šāvienus, informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Pirms plkst.21 policija saņēma informāciju par transportlīdzekli "Volkswagen Passat", kas Augšdaugavas novada Sventes pagastā bija uzbraucis šķērslim un, vadītājam neziņojot par notikušo policijai, turpinājis kustību. Pēc neilga laika automašīna Ilūkstē tika sastapta, taču, pamanot policijas dienesta automašīnu, autovadītājs sāka bēgšanu.

Lai notvertu likumpārkāpēju, tika iesaistīti arī citi Latgales pārvaldes dežūrējošie norīkojumi, kā arī policijas Speciālo uzdevumu bataljons. Neskatoties uz to, autovadītājs ignorēja prasību apstāties.

Pakaļdzīšanās laikā transportlīdzeklis veica virkni ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, tādā veidā apdraudot arī pārējos ceļu satiksmes dalībniekus, izraisot bīstamas avārijas situācijas. Lai pēc iespējas ātrāk novērstu bīstamo situāciju, tika pieņemts lēmums raidīt brīdinājuma šāvienu gaisā un mērķtiecīgu šāvienu transportlīdzekļa virzienā, taču arī tas neapturēja agresīvā braucēja bezatbildīgo rīcību, kā rezultātā pakaļdzīšanās turpinājās.

Transportlīdzeklis tomēr tika apturēts Kalkūnes pagastā. Gan transportlīdzekļa vadītājs, 1982. gadā dzimis Lietuvas pilsonis, gan pasažieris, 1984. gadā dzimis Lietuvas pilsonis, nepakļāvās policijas likumīgajām prasībām izkāpt no automašīnas.

Transportlīdzekļa vadītājam ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, lai noteiktu, vai vīrietis pie auto stūres nebija sēdies apreibinošo vielu ietekmē.

Par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem pret transportlīdzekļa vadītāju ir sākti 11 administratīvo pārkāpumu procesi. Gan transportlīdzekļa vadītājam, gan pasažierim nāksies atbildēt par savu rīcību saistībā ar nepakļaušanos policijas likumīgajām prasībām, kā arī par to, ka abas personas pēc iebraukšanas Latvijas teritorijā nebija reģistrējušās "covidpass.lv" sistēmā.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu