Vietām Vidzemes piekrastē ūdens temperatūra var būt krietni zemāka
Papildināts

Cilvēki atpūšas Vecāķu pludmalē. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Skultes ostā ūdens temperatūra aizvadītajā diennaktī nokritusies par aptuveni 15 grādiem, austrumu vēja ietekmē, vēstī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Salacgrīvas ostā ūdens temperatūra pēdējā diennaktī noslīdējusi no +26 līdz +17 grādiem. Pludmalē ūdens temperatūra var būt krietni zemāka, jo ostā aukstais jūras ūdens sajaucas ar silto Salacas ūdeni. Ūdens temperatūra Salacā pie Mazsalacas ir pat +27 grādi.

Daugavgrīvā ūdens temperatūra Rīgas līcī pazeminājusies līdz pat +5,5 grādiem, Mīlgrāvī ūdens atdzisis līdz +13,5 grādiem.

Savukārt saskaņā ar Rīgas domes sniegtajiem datiem ūdens temperatūra Daugavgrīvas un Vakarbuļļu pludmalēs ir +16 grādi, Vecāķos +20 grādi. Ūdens temperatūra Lucavsalā +21 grāds, Rumbulā +23 grādi, Ķīpsalā un Ķīšezerā +24 grādi, Bābelītī +27 grādi.

Mērsraga un Rojas ostā ūdens temperatūra svārstās ap +19 grādiem, Kolkā un Liepājas ostā tā ir +23 grādi, Ventspils ostā +21 grāds.

Ūdens temperatūra lielākajā daļā upju un ezeru +23..+28 grādi.

Jau ziņots, ka, vējam pūšot no krasta vai paralēli krastam, piekrastes seklumā var nonākt auksts ūdens no lielāka dziļuma. Šo procesu sauc par apvelingu.