Valsts policija sāk kriminālprocesu par "Ryanair" lidmašīnas sagrābšanu Minskā (4)

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par maijā notikušo gadījumu ar "Ryanair" lidmašīnas sagrābšanu Minskā, aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāve Simona Grāvīte.

Maija beigās policija sāka resorisko pārbaudi, taču vēlāk nolemts sākt kriminālprocesu.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas brīvību, godu un cieņu. Šajā nodaļā ir normas, kas paredz atbildību par personas nolaupīšanu, nelikumīgu brīvības atņemšanu un ķīlnieku sagrābšanu.

Policija gan nekomentēja, vai lietā īstenota arī starptautiskā sadarbība.

Pārbaude bija sākta, jo uz lidmašīnas klāja kopā ar citiem cilvēkiem atradās divi Latvijas valstspiederīgie.

Jau ziņots, ka arī Lietuvas Ģenerālprokuratūra iepriekš bija ierosinājusi pirmstiesas izmeklēšanu par "Ryanair" lidmašīnas sagrābšanu Minskā un starptautiskajās tiesībās neatļautu izturēšanos pret cilvēkiem.

Baltkrievija 23.maijā piespieda Minskā nosēsties ceļā no Atēnām uz Viļņu esošo lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnu nolūkā aizturēt opozīcijas žurnālistu Romānu Protaseviču. Līdz ar Protaseviču tika aizturēta viņa draudzene Sofija Sapega.

Foto: HANDOUT/AFP

Reaģējot uz šo "gaisa pirātisma" akciju, Eiropas Savienība liegusi baltkrievu lidsabiedrībām veikt lidojumus uz savu teritoriju, kā arī uzdevusi dalībvalstu lidsabiedrībām atturēties no Baltkrievijas gaisa telpas izmantošanas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu