Bordāns: Tieslietu un iekšlietu sistēma ilgstoši bija "turēta bada maizē"

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Foto: Zane Bitere/LETA

Šobrīd tieslietu jomā vajadzētu risināt kvalitātes jautājumus, bet centienus uzlabot kvantitāti uz kādu laiku nolikt malā, sarunā TV3 raidījumam "900 sekundes" norādīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Komentējot ģenerālprokurora Jura Stukāna un Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja Aigara Strupiša jūlijā paustos izteikumus par krīzi tieslietu sistēmā, Bordāns atzina, ka tāda bija, bet patlaban tā soli pa solim tiek novērsta, un liels nopelns tajā esot tieši Tieslietu ministrijai (TM).

"Mēs krīzi risinām, tā nav beigusies, un mums uz katru no izaicinājumiem ir atbilde,"

sacīja Bordāns, uzskaitot arī dažus konkrētus izdarītos un ieplānotos darbus. Viņš piebilda, ka tuvākajā nākotnē daudz kas būšot atkarīgs no AT vadības un tā, kā tiesneši spēs tikt galā ar savā kompetencē esošajiem jautājumiem. Tāpat būtiski esot panākt profesionālās kvalitātes uzlabošanos iekšlietu sistēmā.

Tieslietu ministrs atzina, ka tieslietu un iekšlietu sistēma ilgstoši bija "turēta bada maizē", bet patlaban gan prokuratūrā, gan tiesās esot pieklājīgas algas, kas pat labus juristus motivējot pāriet no privātā sektora uz darbu prokuratūrā vai tiesā. To esot apliecinājusi arī augstā interese par tiesnešu vakancēm nesen izveidotajā Ekonomisko lietu tiesā.

"Šis [atalgojuma] jautājums ir atrisināts, un es aicinātu kolēģus no tiesas vienkārši pārstāt runāt par šiem algas jautājumiem un pievērsties pašiem profesionāliem jautājumiem," norādīja Bordāns.

Vaicāts, vai no tā var secināt, ka TM nākamā gada budžetā neprasīs papildu līdzekļus nozarē strādājošo algu celšanai, politiķis atbildēja, ka tagad būtiskākais būtu ieguldīt izglītībā.

"Es domāju, ka algu jautājumi šobrīd uz kādu periodu ir pietiekami atrisināti un mēs varam koncentrēties uz kvalitātes celšanu, jo, par kvantitāti runājot, gan par lietu izskatīšanas ātrumiem, gan par algām, gan par cilvēku skaitu tiesās - es domāju, ka šie jautājumi šobrīd ir nedaudz jāpiebremzē," pauda Bordāns.

Video: Raidījuma "900 sekundes" sižets

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu