Minskā sākas tiesas prāva pret opozīcijas līderi Koļesņikovu (2)

LETA
Baltkrievijas opozicionāre Marija Koļesņikova
Baltkrievijas opozicionāre Marija Koļesņikova Foto: TATYANA ZENKOVICH/EPA

Trešdien Minskā sākās tiesas prāva pret vienu no Baltkrievijas opozīcijas līderēm Mariju Koļesņikovu, kurai draud līdz 12 gadiem ilgs cietumsods.

Koļesņikovu septembrī Minskā nolaupīja Baltkrievijas slepenais dienests un viņa kopš tā laika atrodas apcietinājumā.

Viņa tiek tiesāta par sazvērestību ar mērķi nelegāli sagrābt varu, aicinājumiem uz darbībām, kas vērstas uz kaitējuma nodarīšanu nacionālajai drošībai un par ekstrēmistu organizācijas dibināšanu un vadīšanu. Ja Koļesņikova tiks atzīta par vainīgu šajās apsūdzībās, viņai var tikt piespriests līdz 12 gadiem ilgs cietumsods.

Trešdien Koļesņikova tika nogādāta tiesā Minskā kopā ar savu juristu Maksimu Znaku, kuram izvirzītas tādas pašas apsūdzības. Tiesa notiek aiz slēgtām durvīm.

39 gadus vecā Koļesņikova pēc vēlēšanām iesaistījās opozīcijas izveidotajā Koordinācijas padomē, kas vēlas panākt miermīlīgu varas maiņu Baltkrievijā.

Koļesņikova strādāja pie Baltkrievijas opozīcijas politiķa Viktora Babariko, kurš plānoja kandidēt 9.augustā notikušajās prezidenta vēlēšanās, bet pirms tam tika aizturēts.

Koļesņikova pēc tam piesaistīja starptautisku uzmanību, uzņemoties opozīcijas līderes lomu līdzās Svjatlanai Cihanouskai un Veronikai Cepkalo.

Par vēlēšanu uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un par patieso vēlēšanu uzvarētāju uzskata Cihanousku.

Pēc vēlēšanām Koļesņikova pievienojās masu protestiem.

Koļesņikovai izdevās izjaukt drošības spēku mēģinājumu piespiest viņu pamest valsti un šķērsot Ukrainas robežu. Viņa uz robežas saplēsa savu pasi un tika aizturēta.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu