Ikaunieka un Gutkovska vārtu guvumi ļauj viņu komandām iekļūt UEFA Konferences līgas "play-off" kārtā

Jānis Ikaunieks
Jānis Ikaunieks Foto: Latvijas Futbola federācija

Latviešu pussargs Jānis Ikaunieks ceturtdien, 12. augustā ar uzvaras vārtu guvumiem savu komandu iekļūšanu UEFA konferences līgas "play-off" kārtā sekmēja Jānis Ikaunieks un Vladislavs Gutkovskis.

Somijas vienība viesos ar rezultātu 4:3 (0:2) uzvarēja Kazahstānas vadošo klubu "Astana", divu maču summā gūstot virsroku ar 5:4.

Pirmā spēle Helsinkos noslēdzās ar rezultātu 1:1, tādējādi somu komandai derēja jebkāda uzvara. Tiesa, pirmais puslaiks nebija labvēlīgs šī mērķa sasniegšanai, jo Tigrana Barsegjana un Abata Aimbetova gūtie vārti deva vadību 2:0 pretiniekiem.

Otrajā puslaikā "KuPS" spēlē iesaistīja brazīliešu uzbrucēju Lukasu Ranželu, kurš 53.minūtē panāca 1:2. Piecas minūtes vēlāk Barsegjans atjaunoja divu vārtu starpību, bet turpmākajās 16 minūtēs Ranžels izcēlās vēl divas reizes un rezultāts kļuva neizšķirts 3:3.

Tad savu vārdu teica Ikaunieks. 77.minūtē kuldīdznieks saņēma bumbu uz soda laukuma robežas, spēra soli uz priekšu un izdarīja sitienu vārtos, bumbai ar rikošetu nonākot mērķī - 4:3.

Ikaunieks laukumā bija visas 90 minūtes.

Par iekļūšanu UEFA Konferences līgas grupu turnīrā "KuPS" cīnīsies ar Vācijas bundeslīgas klubu Berlīnes "Union".

"Play-off" jeb ceturtās kārtas spēles notiks 19. un 26.augustā. Savukārt grupu turnīra izloze notiks 27.augustā.

Jaunizveidotā UEFA Konferences līga ir trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas.