O, 27.09.2022.

Brīdinājums!

Šo lapu nedrīkst atvērt, ja Tev vēl nav 18 gadu:

FOTO un VIDEO ⟩ Pie Kabulas lidostas nogranduši divi pašnāvnieku izraisīti sprādzieni, vairāki cietušie

Papildināts plkst. 22.33
Apollo.lv
Pie Kabulas lidostas nogranduši divi pašnāvnieku izraisīti sprādzieni, vairāki cietušie
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7

Ceturtdien, 26. augustā, pie Kabulas lidostas nogranduši divi pašnāvnieku sarīkoti sprādzieni, kuros nogalināti 12 ASV karavīri un 15 ievainoti, vēstī ASV Armijas Centrālās pavēlniecības komandieris ģenerālis Kenets Makenzijs.

"Uzbrukumā tika nogalināti un ievainoti arī daudzi afgāņu civilisti," pavēstīja Makenzijs.

Pēc viņa teiktā, sprādzienus sarīkoja divi pašnāvnieki no džihādistu grupējuma "Islāma valsts" un ASV sagaida, ka grupējums mēģinās sarīkot jaunus uzbrukumus Kabulā.

Makenzijs norādīja, ka ASV ir apņēmības pilna atriebties "Islāma valstij" par uzbrukumu. Neskatoties uz uzbrukumu, ASV turpinās evakuēt cilvēkus no Kabulas lidostas.

Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs iepriekš pavēstīja, ka pie lidostas notikuši divi sprādzieni - viens pie lidostas vārtiem un vēl viens netālajā viesnīcā.

Talibi paziņoja, ka ievainoti vismaz 52 cilvēki. Talibu pārstāvis sakariem ar presi Zabihulla Mudžahids pavēstīja, ka 13 līdz 20 cilvēki gājuši bojā.

Viņš piebilda, "Taliban" stingri nosoda uzbrukumu un spers visus soļus, lai vainīgos sauktu pie atbildības. Mudžahids arī norādīja, ka uzbrukums noticis vietā, kur par drošību ir atbildīgi ASV spēki.

Pēc kāda aculiecinieka teiktā, sprādziens noticis cilvēku pūlī, kas cenšas iekļūt lidostā.

Pie Kabulas lidostas pulcējas tūkstošiem cilvēku, kas vēlas pamest Afganistānu pēc tās nonākšanas talibu rokās.

ASV un Lielbritānija trešdienas vakarā brīdināja, ka Kabulas lidostā un tās apkārtnē ir augsts teroristu uzbrukuma draudu līmenis.

Tiem, kuri atrodas pie trim ieejām lidostas teritorijā, nekavējoties jādodas prom, jo ir draudi drošībai, norādīja ASV Valsts departaments.

Tiem, kuri atrodas pie trim ieejām lidostas teritorijā, nekavējoties jādodas prom, jo ir draudi drošībai, norādīja ASV Valsts departaments. 

 

Kopš talibi 15. augustā ieņēma Kabulu, no Afganistānas galvaspilsētas izvesti 95 700 ārzemnieku un afgāņu, liecina ASV valdības aplēses.

Vairākas Eiropas valstis un Kanāda ceturtdien paziņoja, ka evakuācijas operācijas Kabulā jau pabeigušas, pabeigs tās šodien vai rīt, vienlaikus paužot bažas par lidostas drošības situācijas pasliktināšanos un teroraktu draudiem.

Šo rietumvalstu operācijas pabeigtas vairākas dienas pirms 31.augusta termiņa, kad Kabulu plānots pamest pēdējiem ASV karavīriem, kas šobrīd apsargā lidostu.

Lielbritānija brīdinājusi par nopietniem draudiem, ka lidostā var tikt sarīkots terorakts.

Noslēdzoties ASV un citu ārvalstu militāro kontingentu izvešanai no Afganistānas, talibi šomēnes izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrāba teju visu valsts teritoriju, bet 15. augustā viņu rokās krita arī Kabula.

Talibu kontrolē vienīgi nav nonākusi Pandžšīras province, kur talibu oponenti izveidojuši pretošanās centru pret radikālo islāmistu režīmu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu