Kalniņš ielaiž tikai vienus vārtus un ar uzvaru sāk IIHF Čempionu līgas turnīru

Jānis Kalniņš.
Jānis Kalniņš. Foto: Vaxjo Lakers/Facebook

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Jānis Kalniņš un viņa pārstāvētā Zviedrijas komanda Vēkšes "Lakers" piektdien Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas turnīru uzsākusi ar uzvaru.

A grupā Vēkšes "Lakers" mājās ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) pieveica Prāgas "Sparta".

Kalniņš atvairīja 26 no 27 pretinieku metieniem.

Otrā grupas spēlē Turku TPS no Somijas ar 1:2 zaudēja Brēmerhāvenes "Fischtown Pinguins" no Vācijas.

Bratislavas "Slovan" ar Kristeru Gudļevski vārtos viesos ar 3:5 () piekāpās "Leksands IF" no Zviedrijas.

Gudļevskis vārtos stāvēja 59 minūtes un 16 sekundes, atvairīdams 39 no 43 metieniem jeb 90,7% metienu.

Otrā grupas spēlē Tršinecas "Ocelārži" (Čehija) viesos ar 2:6 atzina "Fribourg-Gotteron" no Šveices pārākumu.

Māra Bičevska pārstāvētā Čehijas komanda "Mlada Boleslav" B grupā ar 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) ceturtdien zaudēja Gēteborgas "Frolunda Indians" (Zviedrija).

Bičevskis 12 minūtēs un 34 sekundēs uz laukuma vienreiz meta pa pretinieku vārtiem un sakrāja +/- rādītāju -1. Viņš arī uzvarēja trijos no 12 iemetieniem.

Vāl grupā ir Helsinku IFK (Somija) un Cīrihes "Lions" (Šveice) vienības, kuru savstarpējā spēlē ar 3:0 pārāka bija Somijas vienība.

Kamēr Ronalds Ķēniņš Rīgā kvalifikācijas turnīrā cīnās par tikšanu uz Pekinas olimpiskajām spēlēm, viņa pārstāvētā "Lausanne" viesos pagarinājumā ar 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) pieveica Raumas "Lukko" no Somijas.

Vēl šajā grupa Vācijas komanda Manheimas "Adler" ar 5:0 sagrāva Kārdifas "Devils" no Lielbritānijas.

Čempionu līgā spēlē 32 komandas, kas sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Pamatturnīrs noslēgsies 13.oktobrī, kad katra komanda būs grupā aizvadījusi pa sešām spēlēm. Pēc tam sāksies izslēgšanas turnīrs, kura kulminācija būs 2022.gada 1.martā, kad iecerēts fināls.

2020./2021.gada sezonā Covid-19 pandēmijas dēļ turnīrs netika izspēlēts.

2019./2020.gada sezonā CHL finālā Gēteborgas "Frolunda Indians" ar 3:1 uzvarēja Hradeckrālovas "Mountfield", kuras sastāvā bija Oskars Cibuļskis.

Turnīrs pirmo reizi notika 2014./15.gada sezonā.

Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.