VIDEO Suecas kanālā uz sēkļa uzskrien kravas kuģis

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Ceturtdien, 9. septembrī, Suecas kanālā uz sēkļa uzskrēja kuģis "Coral Crystal", kas lika varas iestādēm īslaicīgi apturēt satiksmi starptautiskajā ūdensceļā, vēsta portāls "Independent".

Suecas kanāla pārvalde paziņoja, ka incidents tika "novērsts ar vislielāko profesionalitāti" un satiksme caur kanālu netika ietekmēta.

Kanāla pārvalde paziņoja, ka kuģis ar 43 000 tonnu kravu saskārās ar īslaicīgu problēmu. 15 minūšu laikā uz vietu tika nosūtīti velkoņi, kuri veiksmīgi atbrīvoja kuģi.

"Tā bija neliela satiksmes problēma, kas tika atrisināta mazāk nekā stundas laikā," laikrakstam "The National" sacīja kanāla amatpersona.

Jau ziņots, 23. martā Suecas kanālā iesprūda kuģis "Ever Given", bloķējot satiksmi 422 kuģiem. Ēģiptes Suecas kanāla pārvalde norādīja, ka kuģu sastrēgums 3. aprīlī ir beidzies.

Amatpersonas ir sākušas izmeklēšanu par "Ever Given" kuģa iesprūšanu un paredz, ka nākamās nedēļas sākumā publiskos savus atklājumus.

Kā ziņots, ar Panamas karogu kuģojošais 400 metrus garais un 59 metrus platais kuģis "Ever Given" otrdien sliktos laikapstākļos sagriezās sāniski un iestrēga, pilnībā apturot kuģošanu Suecas kanālā.

Kuģis, kas pieder Japānas uzņēmumam "Shoei Kisen Kaisha" un kura operators ir Taivānas kompānija "Evergreen Marine", bija ceļā no Tandžungpelepasas Malaizijā uz Roterdamu Nīderlandē.

"Ever Given" priekšgals tika bojāts brīdī, kad kuģis iestrēga, bet par jauniem bojājumiem ziņots nav, atklāja "Shoei Kisen Kaisha" preses pārstāvis.

Pirms vairāk nekā 150 gadiem izraktais Suecas kanāls ir viens no svarīgākajiem pasaules tirdzniecības ceļiem.

Pagājušajā gadā pa kanālu izbrauca teju 19 000 kuģu, pārvadājot vairāk nekā vienu miljardu tonnu kravas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu