Rēzeknes iedzīvotāji sūdzas par nomas elektroskrejriteņu neatbilstošu lietošanu

"Bolt" elektriskie skrejriteņi.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Kopš Rēzeknē ir parādījušies elektriskie skrejriteņi "Bolt", pašvaldība saņem daudz sūdzību saistībā ar šī transportlīdzekļa neatbilstošu izmantošanu, ziņo pašvaldība.

Iedzīvotāji izsaka neapmierinātību par to, ka skrejriteņi pēc brauciena ir nomesti ietves vidū un traucē gājēju kustību. Tāpat vietējie sūdzas, ka cilvēki, izmantojot skrejriteņus, neievēro ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot gan gājējus, gan autovadītājus.

"Rēzeknes pašvaldībai nav nekādu iebildumu pret tik mūsdienīgu, mobilu un ekoloģisku transportlīdzekli kā elektriskais skrejritenis, neatkarīgi no tā, vai tas pieder privātpersonām vai ir nomai pieejamais "Bolt", tomēr būtiski ir sekot līdzi, lai pilsētas ielas būtu pilnīgi drošas visiem ceļu satiksmes dalībniekiem," uzsvēra pašvaldības pārstāvis Kārlis Pozņakovs.

Vietvara atgādina, ka elektrisko skrejriteņu "Bolt" izmantošana paredz arī obligātu drošības noteikumu ievērošanu un atbildīgu transportlīdzekļa novietošanu.

Pašvaldībā arī secināts, ka bieži uz "Bolt" skrejriteņiem var redzēt bērnus vecumā līdz 18 gadiem vai arī vienu skrejriteni izmanto divi cilvēki, ko aizliedz elektrisko skrejriteņu "Bolt" ekspluatācijas noteikumi.

"Diemžēl šādas vecāku, kuru bērni un pusaudži izmanto elektriskos skrejriteņus izklaidei, nevis, lai pārvietotos pa pilsētu, bezatbildības rezultātā slimnīcā arvien biežāk nonāk pacienti ar nopietnām traumām, kas gūtas, izmantojot elektriskos skrejriteņus," apgalvoja Pozņakovs.

1

Lai izbeigtu noteikumos neatļautu skrejriteņu izmantošanu, Rēzeknes pašvaldība aicina fiksēt izteiktākos drošības noteikumu neievērošanas gadījumus un sūtīt fotogrāfijas vai video Administratīvajai inspekcijai, norādot attēla uzņemšanas laiku. Saņemtā informācija tiks pārsūtīta Valsts policijai vai arī "Bolt" tīkla operatoriem, lai noskaidrotu personu, kas ir apmaksājusi konkrēto braucienu.

"Bolt" ir starptautisks transporta tīklu uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Tallinā. "Bolt" darbojas 45 valstīs Eiropā un Āfrikā, nodrošinot dažādus mobilitātes pakalpojumus, tostarp kopbraukšanu, koplietošanas automašīnas un skrejriteņus, kā arī ēdiena un pārtikas preču piegādi. Igaunijā reģistrētā kopbraukšanas platforma "Bolt" dibināta 2013.gadā.