C, 11.08.2022.

Bijušais Gruzijas prezidents aizturēts pēc atgriešanās valstī

Apollo.lv
Bijušais Gruzijas prezidents aizturēts pēc atgriešanās valstī
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Mihails Saakašvili, Gruzijas prezidents
Mihails Saakašvili, Gruzijas prezidents Foto: AFP/LETA

Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili aizturēts pēc atgriešanās Gruzijā, paziņojis Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili.

Pēc premjera teiktā, Saakašvili jau nogādāts cietumā.

"Mūsu tiesībsargājošajām struktūrām jau iepriekš bija informācija par viņa pārvietošanos - no Ukrainas līdz Gruzijai. Šis process tika pilnībā kontrolēts," speciālā brīfingā pavēstīja Garibašvili.

Saakašvili atgriezies Gruzijā pirms 2.oktobrī paredzētajām pašvaldību vēlēšanām.

Viņš izsludināts meklēšanā Gruzijā saistībā ar apsūdzībām amata ļaunprātīgā izmantošanā. 53 gadus vecais Saakašvili noraida apsūdzības, tās dēvējot par politiski motivētām.

Saakašvili pameta Gruziju 2013.gadā pēc prezidentūras otrā termiņa beigām. Pēdējos gadus viņš dzīvojis Ukrainā, kur ieņēmis dažādus augsta ranga amatus un pašreiz vada Ukrainas Reformu izpildkomiteju.

Gruzija pērn ieslīga politiskā haosā pēc parlamenta vēlēšanām, kurās ar nelielu balsu pārsvaru uzvarēja valdošā partija "Gruzijas sapnis". Opozīcija apgalvo, ka vēlēšanu rezultāti ir falsificēti.

Maijā ar Eiropadomes prezidenta Šarla Mišela starpniecību partiju starpā tika panākta vienošanās, kurā "Gruzijas sapnis" solīja sarīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, ja pašvaldību vēlēšanās sestdien saņems mazāk nekā 43% balsu. Tomēr jūlijā valdošā partija vienošanos vienpusējā kārtā pameta, izsaucot asu Eiropas Savienības (ES) un ASV kritiku.

Saakašvili par savu nodomu atgriezties Gruzijā paziņoja pirmdien.

Garibašvili uzreiz pēc tam paziņoja, ka Saakašvili tiks aizturēts, ja ieradīsies Gruzijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu