FOTO: zapomicron/Shutterstock.com

2020. gada jūlijā 35 gadus vecs lietuvietis Sarunas Nauburaita Ziemeļbelfāstā, Ziemeļīrijā izdarīja smagu noziegumu, nogalinot savu paziņu - 44 gadus veco latvieti Māri Ludboržu. Vairāk nekā pēc nedēļas pats devās uz policiju un atzinās noziegumā, vēsta portāls "Baltic Ireland". 

Portāls "Irish Mirror" ziņo, ka, turpinoties tiesas prāvai par Māra Ludborža slepkavību, nākuši klajā jauni precizējumi. Tikko, 1. oktobrī, notikušajā kārtējā tiesas sēdē noskaidrots, ka upurim krūtīs ar nazi iegrieztais vārds ir bijis "CŪKA" nevis "ŽURKA", kā ziņots iepriekš. Rotaļlieta "žurka" bijusi novietota uz nogalinātā ķermeņa.

Tāpat arī sēdes laikā noskaidrots, kā abi pirms tam iepazinušies un kā Ludborža nonācis Nauburaita mājoklī. Abi iepazinušies 2020. gada februārī vietējā imigrācijas centrā. Kad centrs pandēmijas dēļ ticis slēgts, Ludborža nonācis uz ielas. Nauburaitis uzaicinājis viņu nakšņot savā mājā, ko Ludboržs arī periodiski darījis.

Slepkavības dienā Ludboržs atkal bijis pie Nauburaita mājās un bijis piedzēries. Vairākas reizes viņš nokārtojies nevis tualetē, bet turpat uz vietas. Tas mājas saimnieku saniknojis, bet Ludboržs tikai smējies.

Tāpat arī viņš bijis Nauburaitim parādā 10 sterliņu mārciņas, ko nav grasījies atdot. Slepkava sācis sist savu upuri pēc tam, kad tas kārtējo reizi aizgriezies un sācis urinēt.

"Es viņam iesitu no aizmugures vairākas reizes, apmēram 20 vai 30," tiesai atzinies Nauburaitis. Galvu Ludborža esot sasitis krītot pret radiatoru, bet pēc tam Nauburaitis esot viņam vēl iespēris ar kāju.

Jau iepriekš apsūdzētais sacīja, ka ir sātanists, jo viņam pusaudža gados paticis nogalināt dzīvniekus. Advokāts Dāvids Makdeuels gan apgalvoja, ka notikušais, lai arī vardarbīgs, tomēr nav bijis saistīts ar okultismu vai kāda rituāla veikšanu. Viņš norādīja, ka tas bijis strīds starp diviem vīriešiem alkohola reibumā un to nevajadzētu kvalificēt kā sātanismu. Aizstāvis arī piebildis, ka viņa klients sirgst no alkoholisma un viņam ir garīga rakstura problēmas.