Pk, 22.09.2023.

LNB Datu centrā notikušajā avārijā bojāti četri cietie diski

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: asharkyu/shutterstock.com

Nacionālās bibliotēkas (LNB) Datu centrā 2.oktobrī notikušajā avārijā sabojājušies četri diski no cieto disku (HDD) masīva, informēja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Viņš skaidroja, ka tā dēvētais HDD apgabals ir spējīgs izturēt divu vienlaicīgu disku bojājumus dažādos serveros. Pārējās skaitļošanas jaudas, SSD disku apgabals, īstermiņa un operatīvo, kā arī ilgtermiņa datu glabātuve strādā bez problēmām. Informācijas sistēmas, kas neizmanto minēto HDD disku masīva apgabalu, funkcionē pilnvērtīgi.

Zilberts uzsvēra, ka patlaban LNB Tehnoloģiju departamenta darbinieki un LNB Datu centra atbalsta ārpakalpojuma sniedzējs kopīgi veic bojāto disku ārkārtas atjaunošanas darbus, izmantojot datu rezerves kopijas. Nolūks ir samazināt vai izslēgt iespējamību, ka kāda datu daļa ir neatgriezeniski zudusi. To patlaban vēl nav iespējams noteikt, atzīmēja LNB pārstāvis.

Viņš uzsvēra, ka iestādēm, kuras izmanto LNB Datu centru, ir nosūtīta informācija ar lūgumu informēt par to, kādā prioritārā kārtībā atjaunojami šo iestāžu virtuālie serveri. Atbilstoši šim sarakstam, kas jau saņemts, patlaban tiek veikta informācijas sistēmu atjaunošana.

Zilberts norādīja, ka tehniskās avārijas novēršanas laiks ir pagarināts vismaz līdz 8. oktobrim, ņemot vērā kopējā atjaunojamo datu apjomu un pagaidām nespējot paredzēt, vai atjaunošanas procesa gaitā neradīsies vēl kādas pagaidām neparedzētas problēmas. Paralēli tiek nodrošināts atbalsts tehniskajā incidentā iesaistītajām iestādēm informācijas sistēmu darbības atjaunošanās procesā, ja tas nepieciešams.

Pagaidām vēl nevarot noteikt, vai sistēmas salabošanai būs nepieciešami papildu līdzekļi.

"Sistēmu dīkstāve šobrīd LNB nenodara tiešu finansiālu kaitējumu, taču apzināmies, ka tās ir neērtības šo sistēmu un datu lietotājiem," norādīja Zilberts, LNB vārdā atvainojoties par radušos situāciju.

Jau ziņots, ka avārijas rezultātā ir traucēta lielas daļas Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) sistēmu darbība.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu