"Facebook" dibinātājs sociālo tīklu darbības traucējumu dēļ zaudējis aptuveni sešus miljardus ASV dolāru

Marks Zakerbergs

FOTO: Stephen Lam / REUTERS

"Facebook" dibinātājs Marks Zakerbergs ir atvainojies par sociālās saziņas vietņu "Facebook", "Instagram" un "WhatsApp" darbības traucējumiem. Sociālo tīklu darbības traucējumi samazinājās gandrīz uz sešām stundām, ietekmējot teju četrus miljardus lietotāju visā pasaulē, vēsta raidsabiedrība BBC.

Miljardieris izteica atvainošanos pēc tam, kad pirmdien aptuveni pulksten 16.00 pēc tehniskas problēmas "Facebook", "Instagram" un "WhatsApp" nonāca bezsaistē.

Uzņēmumi visā pasaulē, kas izmanto sociālos medijos, lai sazinātos ar klientiem, saskārās ar negaidītu finansiālu triecienu.

Tiek vēstīts, ka pats Marks Zakerbergs ir zaudējis aptuveni sešus miljardus ASV dolāru no savas personīgās bagātības, kad "Facebook" akcijas kritās.

Programmatūra "Downdetecror" paziņoja, ka visā pasaulē ziņots par aptuveni 10.6 miljonu problēmu - tas ir lielākais skaits, kāds jebkad reģistrēts.

Jau ziņots, ka "Facebook" paziņoja, ka platformu darbība pārtrūkusi sakarā ar kompānijas veiktām nepareizām konfigurāciju izmaiņām maršrutētājos, kas koordinē tīkla datplūsmu starp tās datu centriem.

"Šiem tīkla datplūsmas traucējumiem bija kaskādes efekts uz veidu, kādā komunicē mūsu datu centri, apturot mūsu pakalpojumus," paziņoja "Facebook" viceprezidents infrastruktūras jautājumos Santošs Džanardans.

Visas trīs vietnes, kas pieder "Facebook", pirmdien ap plkst.19 pēc Latvijas laika tiešsaistē vairs nebija pieejamas.

Vairāk nekā sešas stundas pēc šo traucējumu sākuma tie vēl nebija pilnībā novērsti, tomēr atsevišķi lietotāji ziņoja, ka kādas no šīm vietnēm ir vismaz daļēji pieejamas.

"Mums zināms, ka dažiem cilvēkiem ir problēmas ar piekļuvi mūsu lietotnēm un produktiem," pirmdien paziņojumā televīzijas kanālam NBC norādīja "Facebook" pārstāvis. "Mēs strādājam, lai atjaunotu normālu stāvokli, cik ātri vien iespējams, un mēs atvainojamies par jebkurām sagādātajām neērtībām."

Eksperti bija izteikušies, ka problēmas varēja būt saistītas ar kļūdu DNS jeb Domēnu nosaukumu sistēmas protokolā.

Iepriekš šogad šāda iemesla dēļ tika pārtraukta piekļuve jau vairākām citām pazīstamām vietnēm.

Taču gadījums, kad šādas problēmas skar trīs vienam uzņēmumam piederošas vietnes un tās netiek novērstas tik ilgu laiku, ir reta parādība.