C, 23.03.2023.

Par "Lielo Kristapu" labākās pilnmetrāžas filmas kategorijā sacentīsies četri darbi

Par "Lielo Kristapu" labākās pilnmetrāžas filmas kategorijā sacentīsies četri darbi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Zane Bitere/LETA

Par Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kategorijā labākā pilnmetrāžas spēlfilma sacentīsies četras kinolentes.

Kategorijā labākā pilnmetrāžas spēlfilma balvai nominēta režisores Daces Pūces filma "Bedre", režisora Dāvja Sīmaņa "Gads pirms kara", režisores un producentes Lailas Pakalniņas "Spogulī" un režisores Martas Elīnas Martinsones filma "Tizlenes".

Kategorijā labākā īsmetrāžas spēlfilma par uzvaru sacentīsies režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas filma "Atseko man", režisora Intara Rešetina filma "Flauta" un režisora Jāzepa Podnieka filma "Negaiss".

Par labākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas godu sacentīsies režisors Andrejs Verhoustinskis ar filmu "Delle", režisors Vitālijs Manskis ar filmu "Gorbačovs. Paradīze" un režisors Ivars Zviedris ar filmu "Uz neredzīti, Brasa!".

Savukārt kategorijā labākā īsmetrāžas dokumentālā filma par uzvaru sacentīsies režisoru Māra Maskalāna un Kristīnes Garklāvas filma "Melnā stārķa kungs", režisora un producenta Ivara Zviedra filma "Nesaprastie", režisora Paula Ķestera filma "Pārceltuve" un režisores Elzas Gaujas filmas "Profesors un Gena".

Kategorijā labākā animācijas filma balvai nominēta režisora un producenta Vladimira Leščova filma "Comeback", režisores Māras Liniņas "Čuči, čuči", režisora Nila Skapāna filma "Diendusa", režisora Edmunda Freiberga filma "Goda sardze" un režisora Jurģa Krāsona filma "Trubā".

Kategorijā par labāko daudzsēriju filmu sacentīsies režisora Alvja Hermaņa "Aģentūra", režisoru kolektīva veidotā filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene" un režisoru kolektīva veidotā filma "Paliec negatīvs".

Savukārt kategorijā par labāko debijas filmu sacentīsies Hermaņa "Aģentūra", režisores Martinsones "Tizlenes" un režisores Helēnas Zīles "Vienam".

Par labākās studentu filmas godu sacentīsies režisores Lāsmas Bērtules "Augstas gudrības grāmata no pasaules un dabas", režisora un producenta Rūdolfa Anžes darbs "Bezfilma", režisora Emīla Alpa filma "Mia", režisora Jāzepa Podnieka filma "Negaiss", režisores Līvas Polkmanes filma "Priekuļu miljonāri" un Gaujas filma "Profesors un Gena".

Kategorijā labākais spēlfilmas režisors nominēti Pūce, Sīmanis un Martinsone. Savukārt kategorijā labākais scenārists nominēti Pūce, Sīmanis, Ivo Briedis, Baņuta Rubess, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, Pakalniņa un Martinsone.

Savukārt kategorijā par labāko spēlfilmas operatora darbu sacentīsies Aigars Sermūkšs par darbu "Tizlenēs", Aleksandrs Grebņevs par darbu "Wild East. Kur vedīs ceļš", Andrejs Rudzāts par darbu daudzsēriju filmā "Emīlija. Latvijas preses karaliene, Gads pirms kara". Tāpat par uzvaru šajā kategorijā sacentīsies Gatis Grīnbergs par darbu filmā "Bedre" un Gints Bērziņš par darbu "Spogulī".

Uz labākās aktrises godu galvenajā lomā pretendē Asnāte Sofija Rožkalne par darbu "Tizlenēs", Dace Everss par darbu "Bedrē", Guna Zariņa par darbu "Emīlijā. Latvijas preses karalienē" un Madlēna Valdberga par darbu "Spogulī".

Savukārt uz labākā aktiera godu galvenajā lomā pretendē Petrs Buhta par darbu filmā "Gads pirms kara", Juris Bartkevičs par darbu filmā "Emīlija. Preses karaliene" un Lauris Dzelzītis par darbu filmā "Spogulī".

Kategorijā labākā aktrise otrā plāna lomā nominēta Agnese Budovska par darbu filmā "Wild East. Kur vedīs ceļš", Baiba Broka par darbu daudzsēriju filmā "Emīlija. Latvijas preses karaliene", Elza Leimane par darbu filmā "Spogulī" un Indra Burkovska par darbu filmā "Bedre".

Savukārt kategorijā labākais aktieris otrā plāna lomā nominēti Egons Dombrovskis par darbu filmā "Bedre", Kaspars Zāle par darbu "Emīlija. Latvijas preses karaliene", Lauris Dzelzītis par darbu filmā "Gads pirms kara" un Vilis Daudziņš par darbu filmā "Wild East. Kur vedīs ceļš".

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu