Covid-19 ⟩ Aktuālā informācija publiskā sektora darbiniekiem saistībā ar ierobežojumiem (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: ESB Professional/Shutterstock

No trešdienas, 13. oktobrī stājas spēkā prasība, ka publiskā sektora darbinieki, kuriem nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, varēs veikt darba pienākumus tikai ar negatīvu testu.

Kā paredz Ministru kabineta rīkojums "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", līdz 18. oktobrim šo testu var nodrošināt darba vietā, izmantojot ātros Covid-19 antigēna testus, savukārt pēc 18. oktobra darba pienākumus klātienē varēs veikt tikai ar sadarbspējīgu sertifikātu.

Minētais rīkojums paredz noteikt prasību obligāti vakcinēties visiem publiskā sektora darbiniekiem. Pildīt darba pienākumus tikai vakcinējušās vai Covid-19 pārslimojušas personas drīkstēs, sākot no 15. novembra. Prasība attieksies arī uz valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās strādājošiem darbiniekiem.

Tāpat jebkuram darba devējam uzdota prasība izvērtēt nepieciešamību noteikt vakcinēšanos pret Covid-19 jebkuram darbiniekam. Gadījumā, ja darba devējs uzskatīs, ka algotnim vakcinācijas fakts ir nepieciešams, lai turpinātu pildīt turpmākus amata pienākumus, un darbinieks no vakcinācijas pret Covid-19 atteiksies, darba devējs varēs veikt atlaišanu.

Vienlaikus apstiprinātais regulējums paredz visiem, kam tas iespējams, turpmāk darba procesu nodrošināt attālinātā režīmā. Ja darba specifika tomēr neļauj darba pienākumus pildīt attālināti, darba devējiem jānodrošina, ka darbinieki, kas nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši, darba vietā telpās klātienē atrodas tikai ar Covid-19 testēšanas sertifikātu vai darba devēja veiktu antigēna testu, kas nav vecāki par 72 stundām.

Ir iespējami atsevišķi izņēmumi, kad darbinieks savā darba vietā var atrasties bez Covid-19 sertifikāta, proti darbinieki, kas savus darba pienākumus veic, nesaskaroties ar citiem darbiniekiem, apmeklētājiem vai pakalpojuma saņēmējiem, piemēram, kurinātājs, telpu uzkopējs, apsargs, auto šoferis, un citi darbinieki, kas strādā atsevišķā noslēgtā telpā vai ārā.

Rīkojums paredz arī to, ka darbiniekiem, kas nodarbināti sabiedrībai kritiski svarīgās nozarēs - izglītības iestāžu darbinieki, ārstniecības personas, drošības un glābšanas dienestu darbinieki un ieslodzījuma vietu darbinieki darbinieki- un kas sākuši vakcinācijas procesu, bet nav to pabeiguši, Covid-19 testi tiek nodrošināti valsts apmaksātas rutīnas skrīninga testēšanas ietvaros.

Reizē pieņemtais regulējums paredz arī vienu izņēmumu - Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandierim, ņemot vērā militārā dienesta uzdevumu specifiku valsts aizsardzības nodrošināšanā, ir tiesības par obligātu prasību profesionālā dienesta pildīšanai NBS noteikt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta esību.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu