Lielbritānijas policija parlamenta deputāta noduršanu izmeklē kā terorisma incidentu

FOTO: AFP/SCANPIX

Lielbritānijas policija parlamenta deputāta Deivida Eimisa slepkavību izmeklē kā terorisma incidentu. Politiķi piektdien nodūra, kad viņš tikās ar vēlētājiem. Eimisa slepkava ir arestēts un policija izskata vīrieša iespējamo saistību ar islāma ekstrēmismu. Britu parlamentārieši ir šokēti par kolēģa nāvi un pēc notikušā pieprasa pastiprināt politiķu aizsardzību, vēsta Latvijas Radio. 

Konservatīvās partijas politiķis Eimiss piektdien pēcpusdienā tikās ar iedzīvotājiem Lī pilsētā Anglijas austrumos, kur atrodas viņa vēlēšanu apgabals. Parlamenta deputāts vēlētājus pieņēma vietējā metodistu baznīcā.

Tikšanās laikā baznīcā ienāca jauns vīrietis, kurš no mugurpuses piesteidzās pie Eimisa un vairākas reizes viņu sadūra ar nazi. Uz notikuma vietu izsauktie policisti un mediķi mēģināja glābt politiķa dzīvību, bet viņu pūliņi bija nesekmīgi.

Policija turpat baznīcā arestēja 25 gadus vecu somāliešu izcelsmes britu pilsoni, kuru tur aizdomās par Eimisa slepkavību.

Lietas izmeklēšanu pārņēma Londonas Galvaspilsētas policijas pārvalde, kas uzbrukumu ir klasificējusi kā teroristisku incidentu. Izmeklētāji paziņojuši, ka aizdomās turamais varētu būt radikālā islāma ideju sekotājs.

Pagaidām tiek uzskatīts, ka viņš darbojās vienatnē, bet policija mēģina noskaidrot, vai aizdomās turamajam bija līdzzinātāji. Izmeklēšanas ietvaros policija veikusi kratīšanas vairākās adresēs Londonā.

Lielbritānijas iekšlietu ministre Priti Patela ir uzdevusi policijai nekavējoties pārskatīt parlamenta locekļu drošības pasākumus. Ministre Eimisa slepkavību nodēvēja par „bezjēdzīgu uzbrukumu demokrātijai”, vēsta raidsabiedrība BBC.

Eimiss ir otrais noslepkavotais Pārstāvju palātas loceklis piecu gadu laikā. 2016.gadā parlamenta deputāti no Leiboristu partijas Džo Koksu nāvējoši sadūra kāds galēji labējais ekstrēmists.