S, 30.09.2023.

Covid-19 ⟩ Daļai bērnu veselības problēmas saglabājas arī pēc pārslimošanas

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Palāta Vidzemes slimnīcā.
Palāta Vidzemes slimnīcā. Foto: Paula Čurkste/LETA

Daļai bērnu veselības problēmas saglabājas arī pēc Covid-19 pārslimošanas, pirmdien intervijā LTV "Rīta panorāmā" skaidroja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu slimību klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre.

Pavāre pastāstīja, ka BKUS kopumā līdz šim tikuši ārstēti 170 ar Covid-19 sasirguši bērni, bet pašlaik slimnīcā veselību atgūst septiņi bērni. Kā zināmas riska grupas speciāliste nosauca zīdaiņus un arī pusaudžus, jo starp tiem slimība plašāk izplatījusies saistībā ar biežākiem savstarpējiem kontaktiem.

BKUS īpaši vēro, kā bērni atveseļojas pēc Covid-19 pārslimošanas. Slimnīca fiksējusi 20 bērnus, kuriem pēc Covid-19 pārslimošanas parādījušās tik smagas veselības problēmas, ka viņus atkal bijis nepieciešams ievietot slimnīcā. Visi šie bērni gan veiksmīgi atveseļojušies.

Tāpat BKUS īsteno "pēckovida" uzraudzības programmu, lai ilgākā laika posmā vērotu, kā bērni jūtas pēc Covid-19 pārslimošanas un vai viņiem nav kādas problēmas ar pašsajūtu, piemēram, ilgāk saglabājas nogurums, biežāk parādās galvassāpes, mazinās spējas koncentrēties u.tml.

Kā atzīmēja Pavāre, atsākoties bērnu savstarpējiem kontaktiem, BKUS vērojumi rāda, ka šogad ļoti būtiski audzis saslimšanas gadījumu skaits ar citām infekcijām, kas nav Covid-19, jo acīmredzot pērnajā gadā ierobežojumu laikā tās zināmā mērā palikušas neizslimotas.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu