SKDS aptauja: Par piemērotāko Ministru prezidenta amatam iedzīvotāji uzskata Aivaru Lembergu (46)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aivars Lembergs.
Aivars Lembergs. Foto: Paula Čurkste/LETA

Par atbilstošāko premjera amatam iedzīvotāji uzskata smagos noziegumos apsūdzēto bijušo Ventspils mēru Aivaru Lembergu ("Latvijai un Ventspilij"), bet nepiemērotāko - Saeimas deputātu Aldi Gobzemu (LuK), liecina pētījumu centra SKDS oktobrī veiktā aptauja.

Vērtējot iespējamos kandidātus, Lembergu kā pilnībā piemērotu un drīzāk piemērotu atzinuši 36% respondentu. Tagadējo Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) amatā atbalstītu 33,9% aptaujāto. Kā trešā populārākā ir bijusī ministre un Saeimas deputāte, tagad Starptautiskās Šaha federācijas rīkotājdirektore Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kuru par piemērotu un drīzāk piemērotu nosauca 27,5% respondentu.

Savukārt par nepiemērotāko kandidātu atzīts Gobzems, kuru par drīzāk nepiemērotu un pilnībā nepiemērotu atzīmēja 74,6% aptaujāto. Partijas "Latvija pirmajā vietā" līderi Aināru Šleseru par nepiemērotu atzina 72,4%, bet veselības ministru Danielu Pavļutu - 69,5% respondentu.

Lembergu kā premjeru visbiežāk atbalsta vīrieši, 45 līdz 54 veci iedzīvotāji, Latgalē dzīvojošie, nestrādājošie respondenti, cilvēki ar zemiem ienākumiem. Tāpat ievērojami lielāks atbalsts Lembergam ir ģimenēs, kur sarunvaloda ir krievu.

Analizējot respondentu elektorālo izvēli, noskaidrots, ka biežāk bijušo Ventspils mēru par pilnībā piemērotu un drīzāk piemērotu atzinuši Latvijas Krievu savienības, partiju "Latvija pirmajā vietā", "Saskaņa" un "Likums un kārtība" atbalstītāji.

Kariņam ir izteikts atbalsts no iedzīvotājiem ar augstiem ienākumiem un tiem respondentiem, kuru ģimenēs sarunvaloda ir latviešu. Esošo premjeru visbiežāk atbalstījuši viņa pārstāvētās apvienības "Jaunā vienotība" vēlētāji, kā arī "Attīstībai/Par!" un "Progresīvo" atbalstītāji.

Atbalsts Reizniecei-Ozolai sociāldemogrāfisko grupu starpā ir sadalīts diezgan vienmērīgi. Taču izteiktāks tas ir no tiem respondentiem, kuru ģimenēs sarunvaloda ir latviešu, iedzīvotājiem ar augstāko izglītību un Kurzemē dzīvojošiem. Biežāk par piemērotu kandidāti bijušo politiķi izvēlējušies Nacionālās apvienības un "Attīstībai/Par!" atbalstītāji.

Aptaujā, kas veikta oktobrī, piedalījušies 933 Latvijas pilsoņi.

Komentāri (46)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu