Ienākumus no intelektuālā īpašuma saņemošajiem pašnodarbinātajiem minimālās obligātās iemaksas būs jāveic reizi gadā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Naudas maks ar santīmu monētām.
Naudas maks ar santīmu monētām. Foto: Evija Trifanova/LETA

Koalīcija panākusi vienošanos, ka pašnodarbinātie, kas saņem ienākumus no intelektuālā īpašuma, minimālās obligātās iemaksas varēs veikt reizi gadā, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistus informēja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Viņš skaidroja, ka politiķi ir vienojušies par precizējumiem nodokļu politikā.

"Pašnodarbinātie, kas saņem ienākumus no intelektuālā īpašuma, obligātās iemaksas 10% apmērā pensiju apdrošināšanai varēs veikt reizi gadā, nevis reizi ceturksnī, kas ievērojami atslogotu pašnodarbināto personu un autoratlīdzības saņēmēju nodokļu maksāšanas procesu," sacīja ministrs.

Pēc viņa paustā, nodokļu politikai vajadzētu balstīties uz trim pīlāriem.

"Tai ir jābūt solidārai pret pārējo nodokļu sistēmu, tai ir jābūt sociāli apdrošinošai un vienkārši lietojamai. Un šis trešais pīlārs attiecība uz sociālo nodokli nebija, mums bija salīdzinoši grūti paredzēt savus ienākumus, atlika tikai minēt, kādi tie būs bija dažādi avansa maksājumi," izmaiņas pamatoja amatpersona.

Iepriekš Saeimas konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" paredzēja no nākamā gada pašnodarbinātajiem saglabāt tādu pašu sociālās apdrošināšanas kārtību, kāda likumā ir noteikta līdz decembra beigām.

Proti, grozījumu paredzēja, ka pašnodarbinātajiem būs jāiesniedz ienākumu prognoze Valsts ieņēmumu dienestā (VID) - par pirmo ceturksni līdz 17.janvārim, par otro ceturksni - līdz 17.aprīlim, par trešo ceturksni - līdz 17.jūlijam un par ceturto ceturksni - līdz 17.oktobrim vai arī līdz 17.janvārim ienākumu prognozi par visu kalendāro gadu.

Tika plānots, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra reizi ceturksnī, līdz ceturksnim sekojošā trešā mēneša 20.datumam, aprēķinās pašnodarbinātajiem minimālās obligātās iemaksas un informēs VID. Pašnodarbinātie varēs veikt minimālo obligāto iemaksu avansu līdz trešā mēneša 23.datumam.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu