C, 18.08.2022.

"Bērni ir panikā, nobijušies." Kā dažviet norit attālinātās apmācības pēc rudens brīvlaika

Apollo.lv
"Bērni ir panikā, nobijušies." Kā dažviet norit attālinātās apmācības pēc rudens brīvlaika
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Aleksandra Suzi/Shutterstock

Pēc rudens brīvlaika skolas gaitas 4.-12. klašu skolēniem notiek attālināti. Jau pirmajā mācību dienā daudziem radās problēmas. Interneta vietne "Virtuālā skola", ko izmanto vairākos desmitos skolu, izgāja no ierindas, vēstī raidījums "Bez Tabu".

Pirmajā mācību dienā pēc brīvlaika ar raidījums sazinājās ar vairāku Latvijas skolu pedagogiem, kuri norādīja par problēmām ar vietni "Virtuālā skola". Tās dēļ daudziem skolotājiem un skolēniem pirmā mācību diena aizritēja ļoti trauksmaini.

"Ja izdodas pieslēgties, neko darīt nevar. Bērni ir panikā, nobijušies, ka skolotāji saliks neattaisnotus kavējumus. Varēja taču tam [mācību procesam] sagatavoties laikus!"

stāsta kāda skolotāja. Līdzīgu viedokli pauž arī cita skolotāja, uzsverot, ka dažiem bērniem bijusi pat histērija.

"Kāpēc to vajag nodarīt bērniem? Jau tā ir smaga situācija. Jau pirms divām nedēļām zināja, ka būs liela noslodze, varēja taču sagatavoties!"

"Virtuālā skola" tika radīta pagājušā gada pavasarī, kad, apzinoties tuvojošos situāciju, bija vēlme radīt skolām un skolēniem ērtu mācīšanās rīku tiešsaistē latviešu valodā.

"Problēma ir tehniska. Nebijām paredzējuši tik lielu pieslēgumu skaitu vienlaikus. Tāpēc izveidojās "sastrēgums". Problēma tiek risināta,"

skaidro Jānis Kravalis, kurš ir viens no entuziastiem, kas vietni izveidojis.

"Virtuālās skolas" veidotāji informēja, ka sadarbības līgumus noslēguši ar vairākiem desmitiem skolu Latvijā. Projekta autori ar "Bez Tabu" starpniecību atvainojās "Virtuālās skolas" lietotājiem par sagādātajām neērtībām.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu