Pk, 8.12.2023.

Ausma Kantāne atklāj, kādā neparastā veidā viņu bildinājis Ziedonis (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ausma Ziedone - Kantāne
Ausma Ziedone - Kantāne Foto: Sintija Zandersone/LETA

Kanāla 360TV raidījumā "Pasaki to skaļi" romantisko iepazīšanās stāstu ar dzejnieku Imantu Ziedoni atklāj aktrise Ausma Ziedone - Kantāne.

Aktrise Ausma Kantāne satika dzejnieku Imantu Ziedoni, kad abiem Padomju laikos bija jābrauc pa kolhoziem uzstāties vietējiem iedzīvotājiem. Viņa jutās neērti, ka ir tik jauna un nepieredzējusi, bet tāpat saņēmās drosmi un deklamēja viņa dzeju.

Pēc priekšnesuma vīrietis pienācis klāt pie meitenes un izteicis komplimentu par to, kā lasījusi viņa dzeju. Ziedonis uzreiz piedāvājis divus variantus - vai nu aizvest Ausmu uz kafejnīcu vai izvizināt ar motociklu: "Es teicu, ka gribu pavizināties ar motociklu. Tā mēs nobraucām 47 gadus." 

Kantāne stāsta, ka tā nav bijusi mīlestība no pirmā acu skatiena - nebija tā, ka atnāca, ieraudzīja un uzvarēja. Ziedonis vienkārši esot ieraudzījis, ka viņi ir "divi un abi".

Aktrise apliecina, ka pēc pirmā zvana pirms randiņa vienkārši bijusi sajūta, ka tas ir viņas cilvēks, ar ko bijusi kopā jau sen. Tikpat neparasts bijis arī Imanta bildinājums: "Viņš ienāca mājās un iecirta stenderē cirvīti. Ar vienu sitienu. Viņš iezīmēja, ka te būs tā vieta, no kurienes viņš ņems to meiteni. Es uzreiz sapratu, ko tas nozīmē. Mamma arī. Visi saprata. Tas cirvis te paliks, bet tā meita gan nē."

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu