No pirmdienas atsākas Covid-19 testēšana 4.-12. klašu skolēniem

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Klases telpa Nīkrāces pamatskolā. Ilustratīvs attēls
Klases telpa Nīkrāces pamatskolā. Ilustratīvs attēls Foto: Oskars Lūsis/TVNET

No pirmdienas atsākas Covid-19 testēšana 4.-12. klašu skolēniem, informē Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļa.

Plānots, ka 15. novembrī no attālinātajām mācībām skolā atgriezīsies arī 4.-12. klašu skolēni. Lai atgriešanās skolā būtu droša, jau pirms klātienes mācību atsākšanās - no šodienas - sāksies skolēnu rutīnas testēšana.

IZM sadarbībā ar Veselības ministriju apkopojusi būtiskāko informāciju un atbildes uz jautājumiem, kuri svarīgi gan skolām, gan skolēniem, gan vecākiem.

No šodienas līdz 12.novembrim, skolās notiks rutīnas skrīnings visām klasēm atbilstoši esošajam grafikam ar pūla (kociņu) metodi. Arī 1.-3.klašu skolēnus testēs ar pūla metodi.

Atsevišķos izņēmuma gadījumos, ja bērnam nav iespēju nodot testu savas izglītības iestādes noteiktajā laikā, joprojām paliek spēkā iespēja testu nodot arī individuāli laboratorijā, iepriekš piesakoties. Dalība izglītības procesā iespējama tikai ar negatīvu testa rezultātu.

Skolēniem pamata un vidējās izglītības pakāpē, pedagogiem un izglītības iestāžu nodarbinātajiem, kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, netiek organizēts rutīnas skrīninga tests.

Pedagogi un izglītības iestāžu darbinieki, kuri vēl nebūs pabeiguši vakcināciju, tāpat kā līdz šim nodos individuālos siekalu testus skolās - atbilstoši laboratoriju grafikiem. Pēc 15.novembra izglītības iestāžu darbiniekiem testēšana vairs nav paredzēta.

IZM atgādina, ka testēšana jāveic epidemioloģiski drošos apstākļos. Skolēni jāaicina testu nodot individuāli pie skolas vai pa vienam ienākot klasē, paredzot, ka skolēni nepulcējas klasēs, koplietošanas telpās un gaiteņos. Jāizvairās no kontaktēšanās.

Atsevišķās izglītības iestādēs sadarbībā ar laboratorijām tiks veikti pilotprojekti saistībā ar testēšanas metodēm un vakcinēto/pārslimojušo testēšanu. Tādā gadījumā testēšanas process var notikt pēc cita protokola, stingrā laboratorijas ārstniecības personu uzraudzībā. Informāciju par jaunām testēšanas metodēm izglītības iestādēm sniegs laboratorijas.

Nedēļā no 15. līdz 17.novembrim skolās notiks skrīnings visām klasēm atbilstoši esošajam grafikam ar pūla (kociņu) metodi. Izglītības iestādēs, kurām testēšana pēc grafika paredzēta 18.novembrī un 19.novembrī, laboratorijas skrīnings nenotiks. Paredzēts, ka šo skolu skolēni, skolotāji un darbinieki varēs izmantot piegādātos antigēna paštestus. Paštestus paredzēts izlietot divos datumos - 17.novembrī un 21.novembrī.

Paštesti izglītības iestādēm tiks piegādāti no 9.novembra līdz 17.novembrim. Paredzēts ka katram skolēnam un izglītības iestādes darbiniekiem piegādās divus paštestu komplektus.

Ja individuālais antigēna paštests būs pozitīvs, tad par to jāpaziņo skolai un jānodod individuālais siekalu tests laboratorijā. Skolas saņems informāciju par detalizētu rīcību pozitīva testa gadījumā.

Pamācība paštestu veikšanai ir pieejama video koplietošanas vietnē "YouTube", sekojot saitei "

IZM atgādina, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izstrādājis detalizētus ieteikumus izglītības iestādēm skolēnu testēšanai un rīcībai, ja tiek konstatēts Covid-19 gadījums, ieteikumi pieejami SPKC tīmekļvietnē.

IZM aicina katru atbildīgi izturēties pret valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, līdz minimumam samazināt fiziskos kontaktus. Tie, kas var, aicināti vakcinēties pret Covid-19, jo tas ir vienīgais veids, kādā pārvarēt Covid-19 pandēmiju un atgriezties dzīvē bez ierobežojumiem un bailēm.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu