Levits: Mājsēdi ir jāatceļ, bet ar četriem noteikumiem

Apollo.lv
Levits: Mājsēdi ir jāatceļ, bet ar četriem noteikumiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 92
Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits mikroblogošanas vietnē "Twitter" uzsver, ka no 15. novembra stingrā mājsēde ir jāatceļ, vienlaikus piebilstot, ka tas ir jādara, ievērojot četrus noteikumus.

Valsts prezidents Tviterī pauž, ka no 15. novembra "lokdaunu" jāatceļ, bet ar vairākiem noteikumiem - "stingri ierobežojumi nevakcinētajiem, jāturpina strauja vakcinācija, jāsaglabā pulcēšanās ierobežojumi pilsētās, novados ar augstu saslimstību."

Visbeidzot, kā ceturtais Valsts prezidenta paustais noteikums - "jānosaka kritēriji ierobežojumu pastiprināšanai, ja saslimstība pieaug."

Šodien jau ziņots, ka ņemot vērā to, ka Latvijā Covid-19 pandēmija vissmagāk ir skārusi Latgali, kur cilvēki vismazāk vakcinējas, visai pārējai valstij būtu jāiesaistās, lai palīdzētu šim reģionam pārvarēt krīzi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš uzskata, ka valdībai jāpilda savs solījums un no 15.novembra stingrā mājsēde jāpārtrauc, pret Covid-19 vakcinētajiem ļaujot saņemt pakalpojumus "zaļajā režīmā", bet nevakcinētajiem saglabājot stingrus ierobežojumus. Taču vienlaikus, prezidenta skatījumā, būtu jāizvērtē iespēja noteikt atsevišķus ierobežojumus tām administratīvajām teritorijām, kurās saslimstība ar Covid-19 ir visaugstākā.

Levits atzina, ka īpaši smaga situācija patlaban ir izveidojusies Latgalē, un pie tās varētu būt vainojama konkrētā reģiona iedzīvotāju zemā vakcinācijas aptvere. Taču šī situācija neesot tikai Latgales, bet gan visas Latvijas problēma.

"Tas nozīmē, ka mums, arī citur Latvijā, pašvaldībās ir jāsniedz palīdzība Latgales pašvaldībām. Tā ir nacionālā solidaritāte. Ir jādalās gan ar savu pieredzi, gan spēkiem cīņā ar šo pandēmiju," aicināja valsts pirmā persona.

Prezidents arī uzskata, ka pēc stingrās mājsēdes atcelšanas vajadzētu sarīkot valdības izbraukuma sēdi Latgalē, lai tur kopā ar vietējiem līderiem un pašvaldību pārstāvjiem apzinātu reģiona specifiskās problēmas un to iespējamos risinājumus Covid-19 krīzes pārvarēšanai.

Vienlaikus prezidents arī aicināja valdību turpmāk neturēt sabiedrību neziņā un jau laicīgi noteikt skaidrus un visiem saprotamus kritērijus, pie kādiem tiktu pastiprināti vai atjaunoti ar Covid-19 saistītie ierobežojumi, lai nebūtu tā, ka "valdība kaut ko lemj pēdējā brīdī".

Prezidents tic, ka Latvijas sabiedrībai izdosies pārvarēt Covid-19 pandēmiju, ja absolūti lielākā daļa iedzīvotāju vakcinēsies pret šo slimību.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu