Sv, 1.10.2023.

Uzzini, cik vienkārši velosipēdu var pārveidot par kravas transportu

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no "TV Auto ziņām"

Ar velosipēdu lielākoties pārvadājam, kādu mazāku saini uz bagāžnieka vai bērnu, tomēr tas var kalpot daudz nopietnāku kravu pārvadāšanai. Tomēr šādas modifikācijas var nebūt visai lētas, vēstī raidījums "TV Auto ziņas".

"Nu jau kādu laiku lielie ražotāji pievēršas tam, ka ražo Cargo velosipēdus. Tas jau pēc definīcijas nozīmē "kaut ko vest"," stāsta Juris Mikulens, "Fans Prosport" velosipēdu divīzijas vadītājs.

"Cube Cargo bike" pilnā masa ir 220 kilogramu. No tās jāatņem aptuveni 30 kg pašmasa un paša pedāļu minēja svars. Tātad paliek 90 - 100 kg, ko var likt iekšā un droši pārvadāt.

Braucot nav sevišķi jānopūlas, jo cargo bike aprīkots ar īpaši jaudīgu elektromotoru un divām baterijām.

"Baterijas pakāpeniski pa vienai tukšojas. Kad viena ir tukša, pieslēdzas otra baterija," norāda Mikulens.

Regulējams sēdekļa un stūres augstums ļauj velosipēdu lietot braucējiem plašā augumu diapazonā. Lai braucamrīku varētu apturēt, tam ir pamatīgas bremzes, bet nepārpūlēties minot ļauj bezpakāpju pārnesumu sistēma.

"Šādus velosipēdus izmanto lidostās. Zinu, ka bijis pieprasījums no medikamentu ražotnēm. Kravas elektrovelosipēds var noderēt arī lielākās noliktavās," min Mikulens.

Kā šis velosipēds brauc? To raidījumā "TV Auto ziņas" izmēģina "KG Knutsson" pārdošanas komandas vadītājs Arturs Škutāns.

Arturs Škutāns: "Ļoti interesanti, nepierasti. Sākumā arī ar balansu, sākot braukt. Grūtāk pierast, ka pa kreisi griešanās leņķis ir mazāks nekā pa labi."

Tas saistīts ar īpatnējo stūres mehānismu. Pie tā var pierast, taču cik šāda elektromobiļa alternatīva maksā? Izrādās, ka daudz - ap 6000 eiro. 

Ar "Cube Cargo bike" var vest ne tikai kravu. Sēdeklīši un pārsegs ļauj tajā vizināt arī bērnus, ko arī dara ļaudis tādās velo lielvalstīs kā Dānija un Nīderlande. Latvijas velo infrastruktūra nav tik tālu vēl attīstījusies.

Toties parūpēties par savu elektrovelosipēdu gan jau protam. "Bosch E-Bike" servisa vadītājs Agnis Matisāns demonstrē, ka modernos velosipēdus tāpat kā automašīnas pieskata ar datoru.

"Mēs varam pieslēgties, dzēst kļūdas, mainīt programmatūru vai komponentes, kas cietušas no ūdens, korozijas un sāls," norāda Matisāns.

Viņš arī atklāj, ka gan šādu, gan

arī vienkāršāku elektrovelosipēdu ieteicams reizi gadā pieslēgt pie datora noderīgu atjauninājumu dēļ, jo ik pa laikam ražotājs izdara tik viltīgi, ka tu vari pabraukt mazliet tālāk ar viņu.

"Reizi gadā silti iesaku, jo vari iegūt vairāk no sava velosipēda, fiziski tajā neko nemainot," - tā Matisāns.

Secinājumi

Kā visas jaunas lietas, arī kravas velosipēds raisa jautājumus. Piemēram, kā velosipēds var maksāt tikpat, cik vecs Audi? Taču jāatceras, ka ar vecu Audi pa noliktavu nepabrauksi un nākotnē tam ceļš arī būs ciet. Turpretim elektriskiem velosipēdiem gan visi ceļi būs vaļā. Protams, labāk ir vienreiz pamēģināt nekā septiņreiz redzēt.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu