Pk, 27.01.2023.

Darbinieki klātienē varēs strādāt tikai ar darba devēja norīkojumu

LETA
Darbinieki klātienē varēs strādāt tikai ar darba devēja norīkojumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Moderns birojs
Moderns birojs Foto: Unsplash/Austin Distel

Arī pēc stingro ierobežojumu beigām jeb no pirmdienas, 15.novembra, darbinieki klātienē varēs strādāt tikai ar darba devēja norīkojumu, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Tostarp nosacījumi paredz, ka visi darba devēji organizē darbu tā, lai klātienē darba pienākumus veiktu tikai tie darbinieki, kuri nodrošina darbu nepārtrauktību un nevar to veikt attālināti savā dzīvesvietā.

Darbinieki darba vietā klātienē varēs atrasties tikai ar darba devēja norīkojumu un, ierodoties darba vietā, viņiem būs jāapliecina, ka nav akūtu elpceļu infekcijas slimības pazīmju un nav pienākuma ievērot izolāciju, mājas karantīnu vai pašizolāciju, kā arī nav zināms, ka pēdējo 10 dienu laikā bijis tiešs kontakts ar Covid-19 inficētu personu.

Savukārt darbinieki, kas nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, līdz 15.decembrim darba telpās drīkstēs atrasties tikai ar derīgu Covid-19 testēšanas sertifikātu vai darba devēja veiktu antigēna testu, kas nav vecāks par 72 stundām, un kas ir negatīvs.

EM informē, ka, lai mazinātu Covid-19 izplatības riskus, darba devējs var organizēt visu klātienē strādājošo darbinieku, tai skaitā pilnībā vakcinētu vai pārslimojušu Covid-19 testēšanu. Šādā gadījumā Covid-19 testēšanas izmaksas sedz no darba devēja līdzekļiem.

Kā ziņots, Ministru kabinets otrdien apstiprināja detalizētu regulējumu "dzīvei pēc lokdauna", kas paredz lielāku brīvību pakalpojumu saņemšanā cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātiem, komandantstundas atcelšanu, kā arī izglītības nodrošināšanu klātienē.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu