T, 28.09.2022.

Borels norāda, kad jaunās sankcijas pret Baltkrieviju stāsies spēkā

LETA
Borels norāda, kad jaunās sankcijas pret Baltkrieviju stāsies spēkā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels
Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels Foto: EPA/STEPHANIE LECOCQ

Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Baltkrieviju par migrācijas krīzes organizēšanu uz robežas ar Poliju tiks ieviestas "tuvākajās dienās", pēc dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmes pirmdien paziņojis ES augstākais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels.

Borels norādījis, ka jaunajām sankcijām tiks pakļauts "visai ievērojams skaits" fizisko personu un uzņēmumu, kas "organizē nelegālu ES robežas šķērsošanu".

"Paplašinot sankciju mērogu, mēs spēsim vērsties pret tiem, kas atbildīgi par migrantu neaizsargātības ekspluatāciju," piebildis Borels.

Tikmēr diplomāti izteikušies, ka jaunajām sankcijām, domājams, tiks pakļautas aptuveni 30 baltkrievu amatpersonas, Baltkrievijas nacionālā lidsabiedrība un tūrisma aģentūras, kas tiek vainotas migrantu transportēšanā uz Minsku.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Savukārt kopš pagājušās pirmdienas notiek masveidīgi migrantu mēģinājumi no Baltkrievijas puses vardarbīgi ielauzties Polijas teritorijā.

ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Brisele izdarījusi spiedienu arī uz Turciju un Apvienotajiem Arābu Emirātiem, lai tie pārtrauktu lidojumus uz Minsku.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu